Zamknij
REKLAMA

Ćwicz na orbitreku i ciesz się wspaniałą sylwetką!

15:44, 08.08.2019 | Materiał partnera

Orbitrek cieszy się ogromną popularnością. Wybierany jest nie tylko do siłowni i klubów fitness, ale też do prywatnych domów i mieszkań. Jest niezwykle skuteczny w spalaniu kalorii. Wzmacnia prawie wszystkie partie mięśniowe.

Orbitrek- skuteczny w odchudzaniu

Jeśli chcesz schudnąć, wybierz orbitrek magnetyczny. Skutecznie spala tłuszcz i kalorie. Ćwicząc na nim przez godzinę, możesz spalić 450-830 kalorii. To 2-4 razy więcej niż podczas spacerów. 

Podczas intensywnego treningu interwałowego (HIIT) spalisz dużo kalorii w bardzo krótkim czasie, nawet 830. W trakcie treningu aerobowego o średniej intensywności organizm również spala tkankę tłuszczową. Zastanawiasz się, co jest skuteczniejsze: HIIT, czy cardio? Najnowsze badania pokazują, że najlepiej połączyć obie formy treningu. Wtedy możesz nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też spalić tkankę tłuszczową. 

Aby stracić 1 kilogram, należy spalić 7000 kalorii. Powinieneś ćwiczyć na orbitreku codziennie przez 20 minut z dużą intensywnością (250 kalorii dziennie), aby spalić 1 kg w ciągu miesiąca. Lepiej jednak trenować 3 razy w tygodniu po godzinie. Przeplataj ćwiczenia cardio i HIIT. Oczywiście musisz też pamiętać o odpowiedniej diecie.

Wzmacnianie mięśni nóg, ud, pośladków i ramion

Ćwicząc na orbitreku wzmacniasz nie tylko dolną, ale też górną część ciała. Angażujesz bicepsy, tricepsy, mięśnie brzucha i klatki piersiowej, a także nogi, uda i pośladki. Możesz celować w różne partie mięśniowe, zmieniając sposób wykonywania treningu i jego intensywność. Dzięki temu możesz wzmocnić słabsze i mniej wytrenowane mięśnie.

Podczas ćwiczeń nie kładź całego ciężaru na przedniej części nóg ani na palcach. Nie wahaj się  umieścić ciężaru na piętach. Wtedy trening będzie bardziej efektywny.

Kilka wskazówek treningowych

Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie, zwiększ opór orbitreka. Podczas ćwiczeń zawsze miej wyprostowane plecy. Nie patrz na stopy podczas pedałowania.

Możesz pedałować do przodu i do tyłu, pchać lub ciągnąć za długie uchwyty oraz zdejmować z nich ręce, trzymać nieruchome, krótkie uchwyty znajdujące się pośrodku, zmieniać tempo i opór. Dzięki temu angażujesz prawie wszystkie mięśnie. 

Pamiętaj, że jest to maszyna cardio. Dlatego do treningu siłowego wybierz specjalne maszyny, kettlebells, hantle lub sztangę. 

Jak długo trzeba czekać na efekt?

Na efekty będziesz musiał trochę poczekać. Pojawiają się stopniowo. Wszystko zależy od intensywności ćwiczeń, długości treningu i częstotliwości sesji treningowych. Pierwsze rezultaty zobaczysz już po 1-2 miesiącach. Pamiętaj, że niezwykle ważna jest regularność.

Trening cardio dobry dla serca

Trening cardio wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Wspomaga pracę serca. Zwiększa też wydolność układu krążenia. Podczas ćwiczeń serce pompuje większą ilość krwi do ciała. Dostarcza też więcej tlenu do mięśni i narządów, obniżając ciśnienie krwi. Dzięki regularnym treningom serce będzie bić wolniej. Tętno jest niższe u sportowców niż osób, które ćwiczą rzadko lub w ogóle. 

Ćwicząc regularnie, zmniejszasz ryzyko chorób układu krążenia i udaru mózgu. Co tydzień zmierz tętno spoczynkowe i obserwuj postępy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone