Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie ćwiczyć w domu?

19:35, 05.07.2019 | Materiał partnera

Nie lubisz chodzić na siłownie? Spojrzenia innych po prostu Cię krępują i nie pozwalają skupić na ćwiczeniach? Zdecydowanie trening lepiej idzie Ci w domu? Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będzie jeszcze bardziej efektywny!

Plan treningowy 

Bez wątpienia ćwiczenia w domu należy zacząć od ułożenia planu treningowego. Powinien być on dopasowany do naszych indywidualnych założeń i celów. Najlepiej jeśli zostanie ułożony przez profesjonalnego trenera. 

Odpoczynek

Mówiąc o treningu w zaciszu czterech ścian, nie można zapomnieć o odpoczynku. Ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu w zupełności wystarczą. Nie ma co zbytnio przeciążać organizmu. Pomiędzy jednym a drugim treningiem powinien zostać zachowany co najmniej jeden dzień przerwy. 

Rozgrzewka

Nigdy nie możesz zapomnieć o rozgrzewce! O kontuzję naprawdę łatwo, a tylko tak możemy się przed nią uchronić. 

Lustro też się przyda!

Podczas ćwiczeń zawsze należy dbać o prawidłową technikę ich wykonywania. Do tego celu najlepiej wykorzystać lustro i na bieżąco kontrolować ułożenie ciała. 

Sprzęt

O ile hantle można zastąpić butelkami z wodą, tak inne urządzenia do ćwiczeń już nie za bardzo. Oczywiście istnieją ćwiczenia takie jak np. brzuszki i skłony, które zrobimy bez konieczności posiadania różnego rodzaju sprzętów, ale te bardziej efektywne i skomplikowane wymagają pewnych zakupów. 

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które umożliwiają wykonanie efektywnego treningu w domu. Chociażby taka platforma wibracyjna z krzesełkiem Rock'n Fit idealnie sprawdzi się do wyszczuplania sylwetki. Mało tego pozwoli na wykonanie treningu wszystkich partii mięśni, a dodatkowo dzięki wytwarzanym podczas ćwiczeń wibracjom, wpłynie korzystnie na całe ciało. Warto także wspomnieć o możliwości sterowania nią pilotem, jak i przez wbudowany panel kontrolny. W zestawie znajdują się także taśmy oporowe, które idealnie przydają się do modelowania i ujędrniania ramion.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone