Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne aparaty słuchowe - postaw na komfort!

20:19, 27.06.2019 | Materiał partnera

Aparaty słuchowe pozwalają na poprawę jakości słyszenia nawet przy poważnych ubytkach słuchu. Co oferują nowoczesne aparaty tego typu?

Słuch jest bardzo ważnym zmysłem u człowieka – dzięki niemu możemy nie tylko komunikować się z innymi osobami, ale także możemy korzystać bezpiecznie ze swojego otoczenia. Gdy pojawiają się problemy ze słuchem, rozwiązaniem jest aparat słuchowy – dzięki niemu można uzyskać optymalną jakość słuchu.

Co warto wiedzieć o aparatach słuchowych? Jakie są ich najbardziej popularne rodzaje? Kiedy warto wybrać się na badanie słuchu? Jaki aparat do ucha wybrać dla siebie? Zapraszamy do lektury!

Aparat słuchowy – co to jest?

Aparatem słuchowym nazywa się niewielkie urządzenie, które ma na celu wzmacnianie głośności dźwięków, aby były one lepiej słyszalne przez osoby niedosłyszące lub też mające inne problemy ze słuchem, na przykład szumy uszne.

Obecnie aparaty słuchowe to zaawansowane urządzenia, które wyposażone są w nowoczesną elektronikę. Zbudowane są z mikrofonu, wzmacniacza, a także słuchawki, która wkłada się do ucha.

Dzięki postępowi technologicznemu aparat słuchowy nie zajmuje obecnie dużo miejsca – możliwe jest umieszczenie go bezpośrednio w małżowinie ucha czy też w uchu zewnętrznym. Urządzenia te najczęściej działają na wymienne baterie albo posiadają akumulatory przeznaczone do ładowania specjalnymi ładowarkami.

Rodzaje aparatów słuchowych:

  • aparaty zauszne – określane także jako BTE – aparat słuchowy ma postać jednego urządzenia, które umieszczane jest za uchem, przewód z aparatu umieszczany jest w uchu za pomocą wkładki dousznej
  • aparaty zauszne ze słuchawką w uchu – określane także jako RIC, RIE, RITE – elementy aparatu także znajdują się w jednym urządzeniu, natomiast słuchawka jest umieszczona w kanale słuchowym
  • aparaty wewnątrzuszne – określane również jako ITE – umieszczane są w całości w uchu
  • aparaty wewnątrzkanałowe – nazywane również CIC – najważniejsze części aparatu, czyli jego mikrofon, wzmacniacz oraz słuchawka są umieszczone w przewodzie słuchowym użytkownika, dlatego aparat jest niewidoczny, ceny takich aparatów są już dość wysokie

Kiedy wybrać się na badanie słuchu?

Problemy ze słuchem najczęściej dotyczą osób w starszym wieku – wobec tego już po 50. roku życia zaleca się profilaktyczne badanie słuchu, które ma na celu sprawdzenie jakości słuchu oraz ewentualne oszacowanie występujących ubytków słuchu.

Ubytek słuchu bardzo często następuje powoli, dlatego też nie jest on zauważalny przez pacjenta. Mogą natomiast odczuć go bliscy tej osoby.

Wśród objawów ubytku słuchu znajdują się głównie:

  • proszenie innych osób o powtórzenie wypowiedzi
  • zwiększanie głośności radia, telewizora, słuchawek
  • zbliżanie się do radia i telewizora, aby słyszeć głosy wyraźniej
  • problemy z rozpoznawaniem mowy w głośnym otoczeniu

Dodatkowo, badanie słuchu rekomendowane jest u tych osób, które zauważyły u siebie nagłe pogorszenie jakości słuchu, słyszą szumy uszne, które mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

W celu wykonania badania słuchu warto udać się do protetyka słuchu, który specjalizuje się w prowadzeniu badań tego rodzaju oraz w doborze najlepszych aparatów słuchowych i w ich konfiguracji.

Co oferują nowoczesne aparaty słuchowe?

Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego ma szczególne znaczenie dla komfortu życia – urządzenie tego rodzaju pozwala na odzyskanie sprawności słuchu.

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę aparatów słuchowych. Wśród nich znajdziemy również modele nowoczesne, które nie tylko wyróżniają się kompaktową budową, ale również rozbudowanymi funkcjami.

Nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia, które nie tylko pozwalają na wzmocnienie dźwięków słyszanych w otoczeniu, ale również robią to inteligentnie. Aparat może wzmocnić dźwięki ciche i osobno te głośne, może zmniejszyć słyszalne szumy i hałasy otoczenia, aby tym samym jego użytkownik mógł jeszcze lepiej słyszeć to, co dzieje się w jego pobliżu.

Aparaty tego rodzaju nie wymagają także kłopotliwej wymiany baterii – dzięki wbudowanym akumulatorom można je ładować w dowolnym miejscu i czasie.

Oczywiście, cena dobrego aparatu słuchowego nie będzie niska – nowoczesne urządzenia tego rodzaju to wydatek od około 2 000 złotych do nawet ponad 8 000 złotych.

Warto pamiętać również o tym, że kluczem do komfortowego korzystania z aparatu jest jego specjalna konfiguracja przez protetyka słuchu – wtedy jakość słyszenia u pacjenta będzie na najwyższym poziomie.

Bernafon – aparaty słuchowe dla wymagających

Jeśli także interesują Cię nowoczesne aparaty słuchowe, które będą mogły poprawić jakość słuchu, a przy tym zminimalizować szumy uszne, wybierz aparaty słuchowe Bernafon.

W asortymencie firmy można znaleźć pełną gamę wysokiej klasy aparatów słuchowych, w tym między innymi miniaturowe aparaty wyposażone w akumulatory przeznaczone do łatwego ładowania. Firma oferuje aparaty typu BTE, RITE, a także ITE, dzięki czemu można dopasować je indywidualnie do stylu życia pacjenta.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone