Zamknij
REKLAMA

Toksyna botulinowa - botox - pozbądź się zmarszczek mimicznych!

14:56, 25.04.2019 | Materiał partnera

Zmarszczki mimiczne to problem wielu kobiet. Teraz można się go pozbyć! Warto skorzystać z jednego zabiegu w klinice medycyny estetycznej!

Do powstania zmarszczek mimicznych może dojść już po dwudziestce. Niestety, nawet najlepsze kosmetyki nie potrafią ich zlikwidować. Na szczęście, teraz mamy do dyspozycji specjalny zabieg – botox, z którym usuwanie zmarszczek mimicznych nareszcie daje oczekiwane rezultaty.

Czym dokładnie jest botox? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu? Jaki jest jego przebieg? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Czym jest botox?

Pod terminem takim jak botox, w spolszczonej pisowni botoks, znajduje się specjalny związek nazywany także toksyną botulinową typu A. To produkt bakterii jadu kiełbasianego, który jest silną neurotoksyną oddziałująca na układ nerwowy.

W niewielkich ilościach botox jest stosowany w branży medycznej, między innymi w leczeniu schorzeń układów nerwowego i mięśniowego. Znalazł zastosowanie także w medycynie estetycznej jako skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek mimicznych.

Działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co w przypadku wstrzyknięcia jej w zmarszczkę powoduje jej wygładzenie. Botoks działa najlepiej na zmarszczki mimiczne, ponieważ są one efektem ruchu mięśni. W rezultacie zmarszczka zanika, a skóra wygląda młodziej.

Botox najlepiej sprawdza się na poniższe typy zmarszczek:

 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki między brwiami – „lwie zmarszczki”
 • zmarszczki wokoło oczu – „kurze łapki”, na powiece dolnej
 • zmarszczki wokół ust – „zmarszczki palacza”
 • zmarszczki na brodzie
 • zmarszczki na szyi

Rezultat zabiegu utrzymuje się na czas od około 6 do 8 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji. Następnie można wykonać go ponownie.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg taki jak botoks jest łatwy i szybki w wykonaniu. Nie niesie ze sobą również wysokiego ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych, dlatego uznawany jest za bezpieczny.

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana bardzo cienką igłą w wyznaczone wcześniej miejsca. W trakcie zabiegu najczęściej nie pojawiają się duże dolegliwości bólowe, więc znieczulenie nie jest konieczne. Ogólny czas trwania zabiegu to 15-20 minut.

Rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu – pierwsze z nich widać po około 2-3 dniach od wstrzyknięcia, pełne po około 10-14 dniach od wstrzyknięcia.

Czy botoks można zastosować zawsze?

Generalnie, botoks jest substancją, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez skutków ubocznych. Zabieg ten jednak nie powinien być prowadzony u wybranych pacjentów.

Bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu:

 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, na przykład miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona
 • aktywne infekcje skóry lub uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu
 • ciąża i okres laktacji
 • stosowanie określonych leków, w tym głównie antybiotyków – konieczne jest wcześniejsze odstawienie

Gdzie warto wykonać botox?

Najlepiej, aby usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem botoksu zostało wykonane w renomowanej klinice medycyny estetycznej, która posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu tego typu zabiegów.

Wykonanie zabiegu przez profesjonalistę gwarantuje optymalne efekty – naturalny wygląd twarzy oraz brak wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Takie usługi oferuje między innymi Klinika Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic z Rzeszowa, która od lat specjalizuje się w zabiegach wstrzykiwania botoxu oraz medycynie estetycznej.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone