Zamknij
REKLAMA

Sterowniki PLC Saia PCD - wszechstronne i łatwe w rozbudowie

14:00, 15.04.2019 | Materiał partnera

Sterowniki PLC mają szerokie zastosowanie. Najnowocześniejsze z nich są nie tylko bardzo wydajne, ale również pasują do praktycznie każdej instalacji.

Programowalne sterowniki logiczne, czyli sterowniki PLC to urządzenia wyposażone w mikroprocesory, które przeznaczone są do sterowania maszynami lub urządzeniami. Wykonują pracę zgodnie z algorytmem zapisanym w pamięci, pozwalając na automatyzację szeregu procesów, na przykład w branży produkcyjnej, w instalacjach typu inteligentny budynek.

Dzisiaj w sprzedaży znajdują się różnorodne sterowniki PLC, które można dopasować do praktycznie każdego zastosowania. Wybierając sterowniki Saia PCD od szwajcarskiej firmy Saia Burgess Controls, można osiągnąć optymalną funkcjonalność dla praktycznie każdego procesu.

Sterowniki Saia PCD - różnorodność modeli sterowników PLC

Oferowane przez firmę Saia Burgess Controls sterowniki PLC to szeroka gama modeli, które można dostosować do większości typów instalacji.

Są to sterowniki o przemysłowym zastosowaniu, cechujące się przedłużonym cyklem życia, który wyznaczony jest na minimum 15-20 lat. Dzięki temu doskonale nadają się do stosowania nawet w tych najbardziej wymagających inwestycjach.

Najważniejsze zalety sterowników PLC Saia PCD:

  • wysokowydajne mikroprocesory firmy Motorola
  • łatwe przenoszenie programów w całej rodzinie PLC
  • swoboda doboru modułów wejścia i wyjścia
  • otwartość komunikacyjna - dostęp przez internet
  • wiele popularnych standardów komunikacyjnych do wyboru
  • wspólny dla sterowników Saia PCD pakiet oprogramowania narzędziowego

Te wszystkie zalety powodują, że obecnie sterowniki PLC od Saia Burgess Controls są bardzo często wybierane do różnych instalacji.

Rodzina sterowników modułowych Saia PCD3

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się sterowniki PLC Saia PCD3. Są to zaawansowane sterowniki modułowe, których pracę można rozszerzyć również z wykorzystaniem dodatkowych modułów komunikacyjnych oraz inteligentnych modułów wejścia i wyjścia.

W sprzedaży znajdują się również sterowniki PCD3 Power, które są najpotężniejszymi jednostkami znajdującymi się w ofercie firmy Saia Burgess Controls. Zostały one zaprojektowane z myślą o potrzebach najbardziej wymagających instalacji wymagających błyskawicznej reakcji na szybko zmieniające się procesy. Dzięki jeszcze wydajniejszym procesorom niż standardowe sterowniki PLC PCD3 umożliwiają prowadzenie procesów nawet 2-3 razy szybciej.

Sterowniki PLC Saia PCD z technologią Automation Server

Najnowsze sterowniki Saia PCD3 wykorzystują technologię Automation Server. Pozwala ona na uzyskanie maksymalnych korzyści z technologii webowej (internetowej) poprzez wbudowane w sterownikach serwery WWW, SMTP i FTP, opcję eksportu danych do plików CSV, obsługę skryptów CGI, a także zastosowanie pamięci Flash z systemem plików czy kart SD.

Dzięki technologii Automation Server sterowniki PLC Saia PCD3 są prostsze w integracji z systemami automatyki innych dostawców oraz pozwalają na uzyskanie zdalnego dostępu dla jeszcze efektywniejszej diagnostyki, podglądu pracy on-line oraz zdalnego serwisu.

Programowanie i konfiguracja sterowników PLC przez pakiet narzędzi Saia PG5 Controls Suite

Na szczególną uwagę zasługuje również ułatwienie procesów programowania oraz konfiguracji sterowników PLC od Saia Burgess Controls z wykorzystaniem nowoczesnego pakietu narzędzi Saia PG5 Controls Suite.

Wchodzące w jego skład programy umożliwiają między innymi generowanie wizualizacji w formacie HTML5 na urządzeniach stacjonarnych i przenośnych, bezpośrednią edycję parametrów w sterowniku oraz prostszą i szybszą obsługę symboli.

Gdzie można zamówić sterowniki PLC Saia PCD?

Aktualnie sterowniki PLC do szwajcarskiego producenta Saia Burgess Controls można zakupić również w Polsce. Są one dostępne między innymi w asortymencie firmy Sabur, która od lat zajmuje się sprzedażą profesjonalnego wyposażenia dla automatyki.

Pełna oferta sterowników PLC Saia PCD zaprezentowana jest na stronie internetowej firmy Sabur pod adresem: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/sterowniki-swobodnie-programowalne-dla-automatyki.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA