Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zlecić obsługę księgowości do biura rachunkowego?

10:53, 19.03.2019 | Materiał partnera

Księgowość własnej firmy można prowadzić na różne sposoby: samodzielnie, zatrudniając księgową lub podpisując umowę z profesjonalnym biurem rachunkowym. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale ostatnie z kilku powodów jest najbardziej korzystne.

Kompleksowa usługa zawsze dostępna

Biuro rachunkowe Poznań świadczy kompleksowe usługi finansowo-podatkowe, które obejmują miedzy innymi:
- prowadzenie ewidencji przychodów i rozchodów oraz ksiąg rachunkowych i przychodów/rozchodów;
- kontroluje kwestie związane z pensjami i urlopami pracowników;
- wypełnia zeznania podatkowe, przygotowuje rozliczenia podatku dochodowego, rozliczenia i raporty dla ZUS, okresowe sprawozdania obrazujące kondycję firmy;
- doradza w kwestiach podatkowych oraz finansowych;
- reprezentuje interesy klienta w urzędach.

W związku z czym, zlecając prowadzenie księgowości profesjonalnemu biurowi rachunkowemu możemy liczyć na kompleksową usługę oraz fachowe doradztwo kiedy tylko będzie zachodziła taka potrzeba. Z kolei zatrudniona na etacie księgowa może zawsze się rozchorować czy być na urlopie. W biurze rachunkowym przez cały roku znajdzie się do naszej dyspozycji osoba w pełni kompetentna.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe generuje mniejsze koszty niż księgowa zatrudniona na etacie. Koszty etatowej księgowej są związanie nie tylko z jej pensją, ale również wyposażeniem jej stanowiska pracy. Dodatkowo musimy zadbać (dla naszego dobra) o podnoszenie kwalifikacji księgowej poprzez jej uczestnictwo w różnego rodzaju kursach czy szkoleniach, a także zapewnić aktualne dokumenty podatkowo-finansowe. Podpisując umowę z biurem rachunkowym nie musimy się o to martwić i okazuje się, że koszty prowadzenia naszej księgowości ulegają znacznemu obniżeniu. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Na przykład kontrola skarbowa odbywa się w zatrudnionym przez nas biurze a nie w siedzibie firmy. Nie musimy więc tracić czasu na przedstawianie dokumentacji i całą wizytację.

Pełna odpowiedzialność z gwarancją jakości usług potwierdzona Certyfikatem Ministra Finansów

Profesjonalne biuro rachunkowe ponosi pełną odpowiedzialność za świadczone usługi, a zatrudniona księgowa zwykle do wysokości 3 swoich pensji. Ponadto biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC, co stanowi zabezpieczenie na wypadek roszczeń odszkodowawczych. Jest to zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

Ponadto profesjonalne biuro posiada Certyfikat Ministra Finansów, potwierdzający jego kompetencję w zakresie księgowości i rachunkowości.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone