Zamknij
REKLAMA

Apteka online - czyli dlaczego warto zamawiać leki z dostawą do domu?

09:44, 04.03.2019 | Materiał partnera

Każdy chyba doświadczył niedogodności związanych z długim czekaniem w pełnej chorych kolejce w aptece. Kiedy już dotrwamy i docieramy do okienka, miła farmaceutka podaje poszczególne opakowania i nadchodzi czas płatności. Wtedy cena już nie jest miła i odbija się na portfelu. Czy można uniknąć tych nieprzyjemności? Z pomocą przychodzi apteka online!

Nie bez powodu od lat krąży powiedzenie: żeby chorować, trzeba być zdrowym. Dotyczy to kolejek do lekarza, ale także tych w aptekach i cen lekarstw. Chociaż apteka online nie rozwiąże problemów z terminami do specjalistów, znacznie ułatwi zdobycie leków, często w niższych cenach.

Apteka online ? czy to jest legalne?

O ile sklep internetowy może założyć każdy, o tyle z apteką internetową nie jest to takie proste. Tylko posiadając aptekę stacjonarną, można ubiegać się o założenie apteki online. Cała procedura jest regulowana przez Ministerstwo Zdrowia, a lekarstwa są wysyłane jedynie z apteki albo punktu aptecznego. Samą obsługą apteki internetowej też nie może zająć się każdy, a wykwalifikowany farmaceuta. To on jest odpowiedzialny za odpowiednie przechowywanie i wysyłanie lekarstw. Dzięki tak restrykcyjnym wymogom korzystający z apteki online mają pewność, że wszystko przebiega prawidłowo i bezpiecznie.

Oszczędność czasu

Współpraca z apteką online niesie za sobą wiele korzyści. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że oszczędzamy mnóstwo czasu. Nie tylko nie unikamy kolejki do kasy. Warto wziąć pod uwagę to, że do apteki trzeba też dotrzeć. Mają z tym problem zwłaszcza osoby starsze, chore i te, które mieszkają w małych miejscowościach, skąd do apteki jest daleko. Wielokrotnie zdarza się sytuacja, że leku nie ma i musi być zamówiony. To z kolei wiąże się z drugą wizytą w placówce. Apteka online pozwala nam zrobić zakupy robimy z własnego fotela.

Poza tym zamawiając internetowo, od razu możemy zweryfikować, czy wszystkie preparaty są dostępne. Jeśli nie, to pokazane są zamienniki, których nie kupujemy w ciemno, a możemy przeanalizować dołączone ulotki i skład. Natomiast samo to, że nie stoimy w kolejce, pozwala uniknąć wielu drobnoustrojów, zwłaszcza w sezonie grypowym. Kiedy to my jesteśmy chorzy, przez pobyt w aptece nie będziemy czuć się coraz gorzej i słabiej. Przy złym samopoczuciu lepiej zostać w domu. Zamówienia przez internet można składać przez całą dobę, dlatego wysyłka jest ekspresowa i na lekarstwa nie trzeba długo czekać.

Oszczędność pieniędzy

Zakup leków kojarzy się z dużym wydatkiem. W aptece online wiele z nich jest w cenach znacznie niższych niż w aptece internetowej. Jednak trzeba do nich doliczyć koszt wysyłki, dlatego kupno pojedynczych opakowań nie zawsze jest opłacalne. Szczególnie korzystne zakupy są przy zamówieniach na nieco większe kwoty. Kiedy przykładowo chcemy wyposażyć się w większą liczbę suplementów, preparatów wzmacniających itd. Ponieważ cena każdego z nich jest znacznie niższa, nawet przy doliczeniu kosztów wysyłkowych, ostatecznie zapłacimy mniej.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone