Zamknij

Peelingi do twarzy - jak i dlaczego je stosować?

10:53, 01.02.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:54, 01.02.2019

Jeśli chcemy zachować piękny i zdrowy wygląd skóry, musimy wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, przynajmniej w podstawowym zakresie. Jedną z elementarnych czynności jest peeling twarzy. Chociaż nie jest stosowany codziennie, jest niezbędny. Bez niego żadne inne zabiegi kosmetyczne nie będą miały sensu.

Nasza skóra nieustannie się złuszcza i regeneruje. W zależności od wieku procesy te wymagają innego okresu. Martwy naskórek będzie na twarzy tak długo, aż go nie usuniemy. Właśnie do tego służą peelingi do twarzy. Dzięki nim świeża skóra będzie dotleniona, co m.in. przyspieszy jej regenerację. Jednak aby to było możliwe, kosmetyk musi być dobrze wybrany, a sama czynność musi być przeprowadzona prawidłowo i z odpowiednią częstotliwością.

Czy wszystkie peelingi do twarzy działają tak samo?

W zależności od typu cery stosuje się inne preparaty. Najpowszechniejsze są te z granulkami lub z drobinkami ścierającymi. Będą one odpowiednie dla osób ze skórą tłustą i mieszaną. Przy cerze wrażliwej lub suchej, lepiej sięgnąć po peeling enzymatyczny. W przeciwieństwie do poprzedniego typu kosmetyku, jego działanie nie polega na ścieraniu naskórka drobinkami, co mogłoby wywołać podrażnienia. Zamiast tego kosmetyk rozsmarowuje się na twarzy i czeka do kilkunastu minut. Aktywne składniki rozpuszczają w tym czasie martwy naskórek, potem twarz wystarczy opłukać wodą. Jeśli poza zabiegami domowymi decydujemy się na profesjonalne peelingi u kosmetyczki, trzeba pamiętać, że ich działanie będzie dużo silniejsze, więc odstępy między zabiegami powinny mieć kilka tygodni.

Prawidłowe wykonanie peelingu ziarnistego

Najczęściej peelingi do twarzy stosuje się raz lub dwa razy w tygodniu. Przy skórze wrażliwej czasem zaleca się, by odstępy między zabiegami miały 2 tygodnie. Nakładając na twarz preparat, nie można zbyt mocno pocierać naskórka, aby uniknąć podrażnień. Zawsze trzeba unikać okolic oczu. Jeśli korzystamy z peelingu ziarnistego lepiej wykonać go na wilgotnej skórze. Peeling kuleczkowy robi się na suchej skórze. Po peelingu warto wykonać maseczkę odżywczą, która załagodzi zaczerwienienie.

Korzyści płynące z robienia peelingu

Już bezpośrednio po peelingu zauważymy dużą różnicę w kondycji skóry. Będzie gładka i miękka w dotyku. W kilka minut straci poszarzały kolor. Odkrywając młodą skórę, sprawiamy, że nasza cera promienieje blaskiem. Ma to jednak jeszcze inne zalety. Przez oczyszczanie i poprawę mikrokrążenia, skóra zacznie się szybciej regenerować. Kolejnym plusem jest to, że zwiększa się produkcja włókien elastynowych i kolagenowych, co z kolei ma przełożenie w większej elastyczności. To właśnie dlatego skóra, która jest systematycznie poddawana peelingowi, jest gładsza, a zmarszczki są mniej widoczne. Oprócz tego wszystkie składniki odżywcze, jakie jej dostarczymy, będą się lepiej wchłaniały. Działanie maseczek i kremów będzie zintensyfikowane. Peelingi do twarzy pomagają również w pozbyciu się wielu powszechnych problemów skórnych jak przebarwienia czy nadmiar sebum.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%