Zamknij
REKLAMA

Czy warto badać zabawki?

12:43, 31.01.2019 | Materiał partnera

Każde dziecko uwielbia się bawić - a w tej chwili w sklepach jest prawdziwe zatrzęsienie wszelkiego typu zabawek. Rodzice chętnie kupują je swoim pociechom, a maluchy otrzymują je także od innych bliskich - na przykład ciocie czy dziadków. Jednak zawsze sporo mówi się o dostosowaniu rodzaju kupowanych zabawek do wieku danego dziecka, by zapewnić bezpieczeństwo zabawy. Niektórzy dziwią się, że wykonywane są badania zabawek. Czy rzeczywiście jest to potrzebne? Co zyskują na tym konsumenci?

Bezpieczeństwo Twojego dziecka

Dzieci nie zawsze bawią się zabawkami tak, jak należy. Czasami biorą jakieś elementy do buzi, gryzą je - a zatem jeśli jakiś produkt nie zostanie wykonany solidnie, może zagrażać dziecku. Chodzi nie tylko o jakieś drobne części, lecz również o ewentualną toksyczność tworzywa, z którego rzecz została wykonana. Należy sprawdzić czy wszystko jest bezpieczne dla dziecka - czy nie wywoła na przykład wysypki. Trzeba sprawdzić, czy w rzeczach używanych przez dzieci nie ma żadnych nieodpowiednich substancji - na przykład ołowiu. Bezpieczeństwo dzieci zawsze jest najważniejsze, dlatego zabawki należy badać i w dodatku czynić to bardzo dokładnie. Dopiero przebadane produkty, zgodne ze wszelkimi normami, mogą zostać dopuszczone do użytku. Wówczas rodzice mają pewność, że ich pociechy są bezpieczne, a producenci wiedzą, że ich wyroby nie stanowią zagrożenia dla klientów.

Badanie zabawek - jak wygląda?

Prowadząc badania zabawek, by zdecydować czy mogą zostać przeznaczone do powszechnego użytku, należy sprawdzić zarówno bezpieczeństwo ich używania, jak i skład, oznaczając ewentualne substancje niebezpieczne. Wszystkie badania prowadzone są przez akredytowane laboratoria, dzięki czemu ich wyniki są wiarygodne. To tym ważniejsze gdy przedmioty mają służyć niemowlętom czy noworodkom. Tak małe dzieci są szczególnie wrażliwe, więc należy o nie odpowiednio dbać. Badania wykonywane są na zgodność z wymaganiami norm zharmonizowanych z Dyrektywą 2009/48/WE (Toys Safety Directive) oraz norm:
- PN-EN 71-3+A1, PN-EN 71-8:2012 i PN-EN 71-9, 10 i 11, związanych z bezpieczeństwem badanych zabawek
- RoHS i REACH, związanych z oznaczeniem substancji niebezpiecznych.

Badanie zabawek w J.S. Hamilton

J.S. Hamilton to grupa firm, zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które zajmują się między innymi prowadzeniem różnorakich badań jakości. Badania wykonywane są w specjalistycznych laboratoriach, a dotyczą między innymi kontroli żywności i pasz, kosmetyków i chemii gospodarczej, opakowań, farmaceutyków, czy też właśnie zabawek oraz artykułów dziecięcych. Badania prowadzone są w taki sposób, żeby najlepiej ocenić czy dany produkt nadaje się rzeczywiście dla dzieci. Weryfikuje się więc na przykład zawartość określonych pierwiastków, czy też organicznych związków chemicznych. Badanie zabawek przez doświadczoną firmę, akredytowaną do ich wykonywania, pozwala na fachową ocenę ich stanu i bezpieczeństwa. Dzięki temu kupujący wiedzą, że ofiarowują swoim pociechom dobrej jakości zabawki, które im nie zaszkodzą!

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone