Zamknij
REKLAMA

Nowy salon fryzjerski - meblarski must have

11:09, 17.12.2018 | Materiał partnera

Aby salon fryzjerski przyciągał klientów, musi koniecznie być odpowiednio wyposażony. Oprócz doskonale dobranych sprzętów istotne jest również właściwe dopasowanie mebli fryzjerskich do danej przestrzeni. Jak wyposażyć salon fryzjerski, by był piękny i praktyczny?

Stanowisko fryzjerskie

Rozmieszczenie stanowisk fryzjerskich zależy od powierzchni salonu. Konsolety nie mogą znajdować się zbyt blisko siebie, ponieważ będą utrudniały pracę fryzjerów. Ze względu na szeroki wybór różnorodnych konsolet z łatwością dobierzemy wersję. Która najlepiej sprawdzi się na metrażu, którym dysponujemy. W przypadku dużych powierzchni warto rozważyć również konsolety wyspowe, które prezentują się wyjątkowo efektownie.

Każde stanowisko fryzjerskie posiada półkę, podnóżek i wygodnie umieszczone gniazdko elektryczne. Często wykorzystywane są dodatkowe półki, komódki lub wózki na kółkach, na których fryzjer może wygodnie trzymać dowolne akcesoria. Warto przygotować również oddzielny wózek przygotowany do koloryzacji. Powinien on posiadać odpowiednio dużo miejsca na miseczki, folię, pędzle. W ten sposób łatwiej będzie utrzymać porządek i zadbać o higienę pracy.

Fotele fryzjerskie i konsolety

Aby klient czuł się w salonie wyjątkowo komfortowo, warto zadbać o dobranie właściwego fotela fryzjerskiego, który sprawi, że nawet długotrwały proces przygotowywania misternej fryzury nie będzie się dłużył. Koniecznie należy zadbać o to, by fotel miał możliwość regulacji. Obecnie dostępne są wersje z pompą hydrauliczną lub gazową. Pierwsza z nich umożliwia regulacje bez potrzeby wstawania klienta z fotelu. Fotel musi być stabilny i odpowiednio szeroki.

Warto wybierać wersje z podłokietnikami, a w przypadku gdy nie mamy zamontowanego do podłogi podnóżka, dobrze jest zadbać, by element ten zawarty został w fotelu. Jeśli zależy nam na jasnym kolorze obić foteli fryzjerskich, koniecznie ochrońmy je folią tak, by jasna barwa nie została poplamiona, zatarta lub zafarbowana. W przypadku folii obitych ciemnym materiałem problem nie jest aż tak nasilony. Atrakcyjne fotele fryzjerskie znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h.

Warto, aby podczas pracy również fryzjer czuł się wygodnie i komfortowo. W tym celu może pomóc hoker. Jest to niski obrotowy taboret o regulowanej wysokości. Aby hoker prezentował się elegancko, dobierzmy go kolorystycznie do fotela fryzjerskiego.

Myjnia fryzjerska

Ważnym elementem każdego salonu fryzjerskiego jest myjnia. Korzysta z niej większość klientów. Oprócz mycia włosów wykonuje się tam również masaże i zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią, możemy wykorzystać myjnie wolnostojącą, do której będziemy dostawiać fotel fryzjerski. Jeśli mamy jednak możliwość wykorzystania większej powierzchni zdecydujmy się na osobne stanowisko. W pobliżu strefy powinien znajdować się wyposażony w blat roboczy i zlew mebel. To właśnie tam fryzjer będzie przygotowywał kosmetyki do pracy i akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegu.

Elegancki i estetyczny salon fryzjerski zachęci wszystkich do złożenia wizyty. Wygodne ustawienie właściwie dobranych mebli zagwarantuje komfort zarówno klienta, jak i fryzjera. Warto wybierać meble i produkty najwyższej jakości tak, by te mogły nam służyć przez długi czas.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone