Zamknij
REKLAMA

Trampolina ogrodowa - sprawdź, co powinno ją wyróżniać!

13.33, 23.09.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 13.33, 23.09.2022

Zastanawiasz się nad zakupem trampoliny ogrodowej, która sprawi Twoim dzieciom mnóstwo frajdy? Jeżeli tak, z pewnością wiesz, że wybór najlepszego modelu nie jest łatwym zadaniem. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Co powinno wyróżniać całkowicie bezpieczny produkt? Przeczytaj nasze podpowiedzi, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Główne elementy trampoliny

Na trampolinę ogrodową składa się kilka istotnych elementów takich jak:
• podstawa,
• stelaż,
• mata do skakania,
• osłona na sprężyny,
• siatka zabezpieczająca,
• drabinka.

To właśnie one tworzą całość, a więc sprzęt, który jest idealny do skakania zarówno dla małych, jak i nieco starszych dzieci.

Pierwszą z ważnych kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, wybierając trampolinę ogrodową, jest solidna podstawa, która powinna mieć grube nogi. Tylko one są w stanie zagwarantować stabilność i utrzymają sprzęt w miejscu nie tylko wtedy, gdy będzie użytkowany przez maluchy, lecz także podczas porywistych wiatrów. Dobrym wyborem będą modele wyposażone w nogi w kształcie litery U – takie trampoliny znajdziesz m.in. w kategorii e-sklepu https://fitness-home.pl/trampoliny oferującego szeroki wybór sprzętów sportowych i rekreacyjnych.

Zwróć uwagę na stelaż i matę trampoliny ogrodowej

Mata do skakania to element, który znajduje się bezpośrednio na stelażu. Nietrudno jest się domyślić, że stanowi najważniejszą część trampoliny – to właśnie dzięki niej Twoja pociecha może skakać nawet przez długie godziny. Aby zabawa była jak najbardziej komfortowa, wybierz matę wykonaną z certyfikowanego tworzywa.

Stelaż to kolejna ważna część całej konstrukcji. Z tego powodu powinien mieć sztywne profile, które nie będą się wyginały nawet pod sporym naciskiem. Wybierając trampolinę, koniecznie upewnij się, jakie maksymalne obciążenie może wytrzymać stelaż i przestrzegaj tych norm. W przeciwnym wypadku na bawiących się może czekać nieprzyjemna, a nawet bolesna niespodzianka.

Siatka i drabinka dla bezpieczeństwa Twoich dzieci

Siatka zabezpieczająca to niezbędny element, dzięki któremu dzieci nie wypadają poza obszar maty. Dobrze jest zatem wybrać trampolinę wyposażoną w siatkę o drobnych oczkach. Bardzo ważna jest także możliwość zapięcia – najlepiej na zamek błyskawiczny oraz na dodatkowe klamry zabezpieczające. Zwróć także uwagę na drabinkę. Powinna być wykonana z trwałego i solidnego tworzywa, a także mieć wysokość dostosowaną do wzrostu i możliwości Twojego dziecka. Upewnij się, że jej szczebelki nie są zbyt śliskie, co mogłoby być niebezpieczne dla Twoich pociech.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%