Zamknij
REKLAMA

Praktyczne dystrybutory wody do biura

14:26, 04.08.2022 | Materiał partnera

Dystrybutor do wody to urządzenie, które na dobre wpisało się w stałe wyposażenie biur. Takie rozwiązanie zapewnia pracownikom stały, wygodny dostęp do smacznego, zdrowego napoju.

Praktyczne dystrybutory wody do biura

Dystrybutor do wody to urządzenie, które na dobre wpisało się w stałe wyposażenie biur. Takie rozwiązanie zapewnia pracownikom stały, wygodny dostęp do smacznego, zdrowego napoju. Jak wiadomo, regularne picie czystej wody – zamiast odwadniającej kawy albo pełnej cukru coli czy „energetyków” – wpływa korzystnie na samopoczucie i podnosi sprawność funkcji poznawczych. Troska o to, by kadrze nie zabrakło wody pitnej, po którą sięgać będzie z przyjemnością, to zatem inwestycja w efektywność zespołu.

Butlowy dystrybutor wody pitnej

Przez wiele lat najczęściej spotykanym urządzeniem był dystrybutor wody butlowy, czyli taki, do którego podłącza się wymienne zasobniki. Butla zawiera zwykle kilkanaście litrów niegazowanej wody mineralnej lub źródlanej. Dystrybutor butlowy wyposażony jest w system jej chłodzenia i podgrzewania do temperatury bliskiej 100°C. Można więc napić się orzeźwiającej wody dobrej jakości lub wykorzystać ją do zaparzenia herbaty. Tyle w zupełności wystarcza, by zapewnić komfort pracy w biurze.

Butlowy dystrybutor wody nie jest jednak pozbawiony wad. Z punktu widzenia pracodawcy jest rozwiązaniem niezbyt oszczędnym, ponieważ wymaga częstej wymiany zasobników (w dużej firmie – nawet częściej niż raz dziennie). To rozwiązanie tańsze niż zakup wody butelkowanej, ale i tak stanowi pewne obciążenie dla budżetu. Co więcej, butle trzeba przetransportować, zmagazynować, oddać do recyklingu, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami, nie wspominając o konieczności wygospodarowania przestrzeni magazynowej.

Nowoczesny dystrybutor bezbutlowy

Alternatywą dla tradycyjnego butlowego dystrybutora wody są nowoczesne urządzenia podłączane bezpośrednio do instalacji wodnej. Wolnostojące dystrybutory wody kranowej poddają ją zaawansowanej filtracji (mogą ją nawet wzbogacać o cenne dla zdrowia minerały!), a następnie podgrzewają lub schładzają do zadanej przez użytkownika temperatury. Wiele spośród tego typu maszyn wyposażonych jest dodatkowo w butlę z dwutlenkiem węgla, dzięki czemu uzyskać można orzeźwiającą wodę gazowaną.

Choć nowoczesny dystrybutor do wody to urządzenie zaawansowane technologicznie, jest bardzo prosty w obsłudze. Taki sprzęt zwykle wyposażony jest w intuicyjny panel dotykowy, którym można posłużyć się bez zgłębiania jakichkolwiek instrukcji. Warto dodać także, że wolnostojące dystrybutory bezbutlowe praktycznie nie wymagają obsługi serwisantów, jak dzieje się to w przypadku dystrybutorów butlowych. Każdy z łatwością dokona okresowej wymiany filtra wody czy naboju z gazem.

Korzyści ze stosowania dystrybutorów bezbutlowych

Dystrybutory bezbutlowe to urządzenia droższe od swoich butlowych odpowiedników. W praktyce jednak taka jednorazowa inwestycja szybko się zwraca. Wolnostojący dystrybutor wody wodociągowej to:

  • ogromna oszczędność na zakupie wody, nie wspominając o kosztach jej transportu czy magazynowania,
  • więcej opcji dla pracowników (np. możliwość precyzyjnego doboru temperatury wody do zaparzenia zielonej herbaty), które przekłada się na ich wyższą satysfakcję,
  • niezwykle eleganckie, designerskie urządzenie w reprezentacyjnej przestrzeni biura.

Jeśli do tej listy dodać korzyści ekologiczne (mniej plastikowych opakowań trafiających do śmieci), zakup bezbutlowego dystrybutora wody do biura okazuje się na wskroś korzystnym pomysłem.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%