Zamknij
REKLAMA

Kaganiec dla psa na lato - jak wybrać odpowiedni model?

15:58, 24.06.2022 | Materiał partnera

Kaganiec to mało komfortowe akcesorium. Mimo to, w niektórych sytuacjach koniecznym jest, aby właściciel czworonoga wyposażył go właśnie w wyżej wspomniany. Ze względu na fakt, że znacznie ogranicza on możliwość swobodnego oddychania, tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu. Szczególnie należy wziąć to pod uwagę w okresie letnim, kiedy temperatury powietrza potrafią być naprawdę wysokie.

Na co zwracać uwagę wybierając kaganiec dla psa na lato?

Bez względu na to, o jakiej porze roku będzie stosowany dany kaganiec dla psa, zasady wyboru odpowiedniego modelu w każdym przypadku są takie same. Otóż trzeba pamiętać o tym, aby stawiać na wariant, który umożliwi czworonogowi uchylenie pyska. Jest to istotne nie tylko pod kątem swobodnego oddychania czy ziajania, ale także napicia się wody.

Jeżeli planujemy udać się z psem w podróż czy na wystawę, gdzie konieczne jest dłuższe przebywanie w kagańcu, najlepiej wybrać model, który został zaopatrzony w powiększoną część na kufę. W sytuacji, gdy właściciel czworonoga ma do niego pełne zaufanie i wie, że nikogo nie ugryzie, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawił na lekki i wygodny kaganiec tekstylny. Zapewni on czworonogowi komfort, a jednocześnie pozwoli podróżować z nim zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Duży wybór interesujących modeli kagańców dostępny jest w e-sklepie Psia Kość pod adresem https://sklep-psiakosc.pl/kagance-dla-psow. Można znaleźć tam wysokiej jakości akcesoria, które zminimalizują uciążliwość stosowania kagańca i pozwolą na zapewnienie czworonogowi maksymalnego komfortu nie tylko w porze letniej, ale również przez cały rok.

Jak dobrać rozmiar kagańca dla psa?

Poza wybraniem odpowiedniego rodzaju kagańca, równie istotne jest właściwe dopasowanie go do pyska czworonoga. To sprawi, że należycie spełni on swoją funkcję, zapewni psu wygodę i nie przyczyni się do powstawania bolesnych otarć. Producenci kagańców najczęściej sami określają, który z oferowanych przez nich modeli będzie pasował reprezentantowi danej rasy. Aby mieć jednak pewność, że wybrany wariant rzeczywiście będzie odpowiedni dla danego czworonoga, najlepiej dokonać kilku niezbędnych pomiarów i na tej podstawie dopasować kaganiec. Jakie zatem dane należy posiadać przed wizytą w sklepie zoologicznym?

  1. Obwód kufy mierzony w najszerszym miejscu tj. około 1 centymetra od oczu psa,
  2. Długość kufy mierzona od czubka nosa do punktu znajdującego się pomiędzy oczami czworonoga.

Warto pamiętać o tym, że wymiary kagańca muszą być nieco większe od obwodu i długości kufy psa. Dzięki temu wybrany model będzie wygodny dla pupila i pozwoli mu swobodnie ziajać oraz nie spowoduje otarć na nosie. Dodatkowo, paski przeznaczone do mocowania kagańca także powinny odznaczać się odpowiednią długością. Muszą być na tyle długie, aby pozwalały na swobodne założenie i zabezpieczenie kagańca, a jednocześnie nie powodowały bolesnych otarć i odgnieceń. Poszukując idealnego modelu dla swojego psa, z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Psia Kość, dostępną pod adresem sklep-psiakosc.pl. Ogromny wybór akcesoriów pozwoli perfekcyjnie dopasować model do indywidualnych potrzeb psiaka.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%