Zamknij
REKLAMA

Rodzaje broni w ASG – co warto wiedzieć o poszczególnych typach?

13:46, 14.06.2022 | Materiał partnera

Airsoft Gun to rozgrywka wojenna, w której zadaniem uczestników jest zdobycie bazy przeciwnika i wyeliminowanie go przy użyciu replik broni palnej.

Oczywiście, wszystkie bronie posiadają zdolność strzelania wyłącznie plastikowymi kulkami i spełniają określone normy bezpieczeństwa. Niemniej jednak, trafienie nimi przeciwnika z pewnością jest odczuwalne. Dlatego też w całej rozgrywce istotne jest odpowiednie umundurowanie, które zabezpieczy nas przed bólem wynikającym z ostrzału.

Poniższy wpis ma jednak za zadanie skupić się wyłącznie na replikach. Podczas omawiania poszczególnych typów broni, wskażemy konkretne ich cechy oraz wymienimy kilka przykładowych modeli, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Pistolety maszynowe ASG

Pistolety w ASG są dobre dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tymi rozgrywkami. Pomagają w szybkiej nauce strzelania, a ich masa umożliwia nam dowolną rotację i sprawne obracanie się. W końcu, trzeba powiedzieć sobie szczerze, że dużym karabinem znacznie ciężej operować i poradzą sobie z nim wyłącznie osoby doświadczone. Często repliki te wykorzystywane są przez zawodowców, jednak bardziej w kontekście broni bocznej.

Najpopularniejszą opcją wśród pistoletów do ASG są wersje gazowe. Kapsułka z 12g sprężonego dwutlenku węgla montowana jest w magazynku i umożliwia wystrzał kulki ASG przy naciśnięciu spustu. Przykładem takiego sprzętu może być chociażby pistolet WE P14.

Innym, coraz bardziej wchodzącym na rynek typem jest tzw. Green Gas. Zasada działania jest niemalże taka sama, jednak w kapsule zamiast CO2 umieszcza się propan i olejek silikonowy. Godnym polecenia „gaziakiem” z tą technologią jest standardowy i poręczny Glock 42.

Karabiny maszynowe ASG

Przechodzimy do cięższej artylerii, a mianowicie do karabinów maszynowych. Powiedzieliśmy sobie już, że operowanie nimi jest znacznie trudniejsze niż w przypadku pistoletów. Nie oznacza to jednak, że sprzęty te nie posiadają zalet. Wręcz przeciwnie, lista pozytywnych cech jest bardzo obszerna. Urządzenia te są w stanie strzelać seriami bądź całkowicie automatycznie. Ponadto, ich celność jest dużo wyższa, co wpływa na możliwość strzelania z większych odległości.

Karabiny szturmowe mogą występować zarówno w formie sprężynowej, elektrycznej, jak i gazowej. Najpopularniejszym obecnie typem są jednak wersje wyposażone w elektronikę. Przykładem może być tutaj pistolet maszynowy scorpion evo asg. Jest to niezawodny i lekki sprzęt, posiadający zarówno możliwość strzałów full-auto, jak i oddawania pojedynczych serii.

Karabinów maszynowych jest naprawdę wiele, a to jaki rodzaj wybierzemy zależy wyłącznie od naszych preferencji. Niektórzy skłonni są korzystać ze zwykłych karabinów typu AK47 czy M4A1, natomiast inni wolą ciężkie maszyny typu SA-249.

Karabiny snajperskie ASG

Ten rodzaj sprzętu poleca się każdemu, kto w czasie nawet trudnej rozgrywki posiada niesamowitą cierpliwość, opanowanie i precyzję. Oczywiście, największymi zaletami snajperek są siła wystrzału, niesamowita odległość, a także celność. Będąc dobrze zakamuflowanym i nie pudłując, jesteśmy w stanie nawet zupełnie sami wygrać całą rozgrywkę. Najczęściej wykorzystywaną formą napędu karabinów snajperskich jest sprężyna. To właśnie te wersje obdarzone są największą mocą i żaden elektryk nie jest w stanie im dorównać. Podstawowymi modelami karabinów snajperskich są MB4411D, AI AW308 czy też MB-02H.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%