Zamknij

W jakich sytuacjach należy wezwać pomoc drogową?

15:46, 27.06.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 15:49, 27.06.2024

Współczesne samochody są naszpikowane elektroniką. Czasami nawet z pozoru drobna usterka może doprowadzić do unieruchomienia auta. Gdy znajdujemy się w trasie, z dala od domu, ostatnie czego pragniemy, to awaria samochodu. W takim wypadku musimy zdecydować, czy kontynuujemy jazdę, czy dzwonimy po pomoc.Kiedy warto skorzystać z pomocy drogowej?

Samochody są wyposażone w wiele innowacyjnych podzespołów, a każdy z nich może z czasem się zużyć lub ulec awarii. Choć nie wszystkie usterki wymagają natychmiastowej naprawy, to jednak mogą znacząco wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Istnieją wiele sytuacji, w których wezwanie pomocy drogowej z Warszawy będzie niezbędne. Sprawdź, kiedy należy to zrobić!

Jakie są zalety korzystania z pomocy drogowej

Wiele usterek z pozoru wydaje się niegroźnych. Przebitą oponę możemy spróbować wymienić na własną rękę, a gdy silnik się przegrzewa, możemy poczekać aż się schłodzi i wtedy pojechać dalej. Jednak w obu przypadkach stracimy sporo czasu i nie mamy żadnej gwarancji, że nasze auto jest w pełni sprawne. Niektóre osoby decydują się również na holowanie auta we własnym zakresie. O taką przysługę można poprosić zarówno osobę bliską, jak i przypadkowo potkanego kierowcę.

Samodzielna próba poradzenie sobie z problemem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje auto zostało dokładnie sprawdzone i zabezpieczone na czas transportu, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli zadzwonisz po pomoc drogową. Fachowcy ocenią stan auta i bezpiecznie przewiozą je do serwisu, gdzie zajmie się nim mechanik, elektryk, lakiernik samochodowy lub inny specjalista.

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Niektóre awarie są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwłocznej interwencji pomocy drogowej. Jeśli doszło do uszkodzenia silnika, układu chłodzenia lub układu wydechowego dalsza jazda samochodem jest wysoce niewskazana. Pomoc drogową należy również wezwać, gdy doszło do awarii hamulców lub skrzyni biegów. Tego rodzaju usterki utrudniają dalszą jazdę i mogą wpływać na Twoje bezpieczeństwo. W takim wypadku kontynuowanie jazdy może doprowadzić do powstania jeszcze większych uszkodzeń.

Specjaliści mogą Ci także pomóc w rozwiązaniu nietypowych problemów. Kierowcy często dzwonią po lawetę, gdy brakuje im paliwa, zgubili, uszkodzili lub zatrzasnęli kluczyki od samochodu, a także, gdy ich auto zakopało się w śniegu, błocie lub piasku. Wezwanie pomocy drogowej będzie również dobrym pomysłem w przypadku problemów z elektroniką, przebitej opony lub uszkodzonego koła. Na taki krok warto się też zdecydować, jeśli Twoje auto ucierpiało w wypadku i trzeba sprawdzić jego stan techniczny.

Sprawdź także: Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji?

Wezwanie pomocy drogowej to gwarancja, że Twoje auto zostanie odpowiednio zabezpieczone i szybko trafi do warsztatu. Warto to zrobić, jeżeli nie jesteś pewien czy dalsza jazda nie spowoduje pogłębienia usterki lub będzie stanowiła zagrożenie dla ruchu drogowego. Dzięki fachowej pomocy i wsparciu bez problemu poradzisz sobie z każdą awarią i bezpiecznie wrócisz do domu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%