Zamknij

Przewodnik po dozownikach do mydła: od klasycznych do automatycznych

12:05, 27.03.2024 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:06, 27.03.2024

Środki higieniczne takie jak mydła w płynie czy pianie najlepiej stosować w połączeniu z dozownikami, które ułatwiają ich aplikację. Mydła z ręczną pompką mogą sprawdzić się w domowej toalecie, natomiast w tej użytku publicznego czy biurowej znacznie lepszym wyborem są dozowniki do mydła. Warto poznać dostępne opcje od klasycznych modeli z przyciskiem aż po automatyczne - bezdotykowe.

Dozowniki do mydła klasyczne, czyli modele z przyciskiem lub łokciowe   

Zaletą klasycznych dozowników do mydła jest fakt, że nie trzeba ich wyposażać w baterie. Do tego ergonomiczny przycisk ułatwia aplikację niewielkiej ilości płynu. Można też zdecydować się na dozowniki do mydła łokciowe, w przypadku których można liczyć na jeszcze większą sterylność. Obsługa łokciem eliminuje bowiem konieczność dotykania obudowy brudnymi dłońmi. Takie rozwiązanie stosowane jest nawet w łazienkach znajdujących się przy kuchniach czy też szpitalach. Ciekawym wyborem może być choćby dozownik do mydła z przyciskiem łokciowym D9P lub D9PT z tacką ociekową. W tym drugim przypadku można zapobiec przypadkowemu zabrudzeniu podłogi. Takie modele możecie znaleźć w ofercie na stronie: https://higienahandel.pl/dozowniki-do-mydla.  

Dozowniki do mydła automatyczne - jak działają i jakie są ich zalety? 

Wybierając dozownik do mydła automatyczny, można zapewnić najwyższą sterylność w łazience o podwyższonej przepustowości. Taki model działa na podczerwień i po zbliżeniu dłoni aplikuje określoną ilość mydła w płynie lub pianie. Warto podkreślić, że wymiana wkładów może być w takich akcesoriach łatwa i szybka. Wystarczy otworzyć obudowę zamykaną na kluczyk, a także sięgnąć po zapas zamknięty w sterylnym opakowaniu. Nie ma potrzeby dotykania obudowy, zatem nie przenosi się zarazków. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w połączeniu z kranami bezdotykowymi. Można zdecydować się choćby na model Merida Stella Automatic Slim, czyli dozownik na mydło w pianie dostępny na stronie Higienahandel.pl. Wyposażony jest w diodę LED, która informuje o stanie baterii, gotowości do pracy czy konieczności wymiany źródła zasilania. Stosuje się najczęściej 4 baterie R14 albo zasilacz sieciowy podłączany bezpośrednio do gniazdka elektrycznego.          

Dozowniki do mydła z regulacją objętości dozy - oszczędność i higiena 

Niezależnie od tego czy decydujecie się na dozowniki do mydła mechaniczne czy automatyczne, to ważnym elementem jest możliwość regulacji objętości dozy. Dzięki temu można ustawić ilość dozowanego mydła w zależności od potrzeb, a także zwiększyć wydajność danego wkładu. Możliwa jest regulacja w zakresie nawet czterech objętości - od 0,4 ml do 1,2 ml poprzez naciśnięcie przycisku wyboru dozy od jednego do trzech razy. Stosowany jest też system programowania wielkości dozy np. od 0,2 ml, przez 0,8 ml aż po 1,3 ml. Dzięki systemowi dozowania nie trzeba obawiać się też wylewania i marnowania płynu, wystarczy odpowiednio podstawić dłonie.      

Dozowniki do mydła z tworzywa ABS lub stalowe - dopasowanie do łazienki i własnych preferencji  

Poza rodzajem mechanizmu czy przeznaczeniem na mydło w płynie lub pianie dozowniki mydła różnią się także rodzajem obudowy. Te najbardziej podstawowe, a przy tym najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym, to oczywiście dozowniki do mydła z ABS. Tworzywo może być trwałe i odporne na uszkodzenia i utrzymane w różnej kolorystyce. To samo zresztą dotyczy dozowników do mydła stalowych. Poza klasycznymi srebrzystymi czy czarnymi modelami, można także zdecydować się na dozownik w czerwonym czy też niebieskim, a nawet fioletowym kolorze. Przy wyborze należy oczywiście wziąć pod uwagę także pojemność dozownika i jego rozmiar.    

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%