Zamknij

Hosting WWW dla biznesu. Na co koniecznie zwrócić uwagę przed wyborem?

11:47, 15.03.2024 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:49, 15.03.2024
Fot. elements.envato.com Fot. elements.envato.com

Prowadzisz firmę i stoisz przed wyborem hostingu WWW? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, by nie przepłacić, a jednocześnie rozsądnie zainwestować w przyszłość? Oto garść wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Po pierwsze: potrzeby i oczekiwania

Jaki hosting WWW jest najlepszy dla biznesu? Odpowiedź jest niejednoznaczna i brzmi:

„To zależy”.

Czynników może być naprawdę wiele. Weźmy choćby wielkość Twojej firmy (MŚP, a może duża korporacja) albo skalę jej działalności (lokalnie, krajowo, międzynarodowo). Inny zakres usług będzie potrzebny mikroprzedsiębiorstwom, inny zaś firmom prowadzącym ekspansję w wielu krajach. Dlatego, zanim się na cokolwiek zdecydujesz, określ przynajmniej potrzeby i oczekiwania – swoje oraz swojej firmy. Powinny to być m.in.:

  • Typ strony internetowej (np. sklep internetowy, blog).
  • Szacowany ruch na stronie: jego estymacja pomoże dobrać odpowiednie zasoby.
  • Budżet: dzięki temu zawęzisz dostępne opcje dostawców.
  • Skalowalność: czy i w jakim okresie możesz potrzebować łatwego zwiększania zasobów w miarę wzrostu strony.
  • Wsparcie techniczne: dostępność, formy kontaktu.
  • Bezpieczeństwo (o którym za chwilę).
  • Uptime: oczekiwany poziom nieprzerwanej dostępności strony.
  • Lokalizacja serwerów dostawcy (w Polsce, zagranicą).
  • Wymagania techniczne witryny (np. wersje PHP, bazy danych).
  • Intuicyjność i łatwość zarządzania panelem administratorskim.
  • Dodatkowe funkcjonalności, np. potrzeby związane z automatycznymi instalacjami CMS, narzędziami do tworzenia kopii zapasowych, bezpieczna poczta biznesowa, elastyczna przestrzeń dyskowa, darmowa migracja danych itd.
  • Opinie i reputacja dostawcy.

Fot. elements.envato.com

Wstępne określenie potrzeb i oczekiwań z pewnością ułatwi Ci wybór. Na bezwzględną uwagę zasługuje przy tym kilka punktów z powyższej listy.

Po drugie: wydajność i szybkość

Dziś podstawą skutecznych działań w sieci jest nie tylko atrakcyjna szata graficzna oraz UX, który przeprowadzi użytkownika „za rękę” przez kolejne kroki do zakupu. To także szybkość ładowania witryny i poszczególnych podstron. Bez nich łatwo stracisz odbiorców albo klientów.

Wybierając hosting, zwróć uwagę, czy dostawca wykorzystuje wielordzeniowe procesory oraz szybkie dyski (SSD, NVMe). Sprawdź, czy monitoruje wydajność i jak reaguje, gdy pojawia się problematyczna sytuacja.

Takie usługi dostarcza np. NQ.pl – polski dostawca, który aktywnie działa na rynku już od ponad 22 lat, oferując hosting WWW dostosowany do różnego rodzaju potrzeb, działalności i jej skali.

Dowiedz się więcej na stronie: https://www.nq.pl/hosting-stron-www-pakiety

Po trzecie: bezpieczeństwo i niezawodność

Prowadząc biznes, zarządzasz finansami i danymi. Zarówno swoimi, jak i Twoich klientów. Nie możesz pozwolić, by ktoś je wykradł i wykorzystał.

Bez względu na rodzaj i skalę działalności powinieneś wybierać hosting WWW oferujący maksimum bezpieczeństwa oraz niezawodność i wsparcie w razie problemów. Zwróć uwagę, czy dostawca gwarantuje takie usługi jak: certyfikaty SSL, ochrona przed atakami DDoS, tworzenie regularnych kopii zapasowych (witryny i poczty biznesowej), aktualizacje i łatki bezpieczeństwa, ochronę przed malware i wirusami, firewall aplikacji internetowych (WAF), izolacja kont czy autoryzacja dwuetapowa (2FA). Nieocenione bywają też analizy logów, weryfikacja losów zagubionej wiadomości, konsultacje oraz oczywiście łatwy kontakt ze wsparciem technicznym w razie awarii.

Podsumowanie

Pamiętaj, że wybór hostingu WWW dla biznesu to kwestia mocno indywidualna. Warto kompleksowo przemyśleć decyzję, nie kierując się jedynie kryterium finansowym. Mimo to, bez względu na rodzaj działalności i rozwiązanie, na jakie postawisz, obszarami absolutnie kluczowymi są szybkość, wydajność, bezpieczeństwo oraz niezawodność usług świadczonych przez dostawcę.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%