Zamknij

Czym są stymulatory tkankowe i jaki wybrać?

Artykuł sponsorowany + 17:56, 24.10.2023 Aktualizacja: 17:57, 24.10.2023

Stymulatory tkankowe to zaawansowane preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej, które działają na poziomie komórkowym skóry. Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu twoja skóra staje się jędrniejsza, gładka i promienna. To jak mała fabryka młodości działająca pod powierzchnią Twojej skóry, skutecznie redukująca widoczność zmarszczek, blizn, rozstępów. Oprócz tego stymulatory to sprzymierzeńcem w walce z utratą jędrności, cellulitem czy problemami ze skórą głowy.

Dzisiaj chcemy opowiedzieć Ci więcej na temat stymulatorów tkankowych, które stają się coraz bardziej popularne w medycynie estetycznej. Dlatego przedstawimy Ci kilka najbardziej popularnych stymulatorów, ale pamiętaj, że nie możesz samodzielnie wybierać rodzaj terapii. Zabiegi dobiera lekarz medycyny estetycznej na podstawie indywidualnych potrzeb Twojej skóry!

Rodzaje stymulatorów tkankowych i ich zalety

  1. Tropokolagen

Tropokolagen działa na skórę kojąco, regenerując jej komórki i stymulując produkcję nowego kolagenu. To jak zastrzyk młodości, który w ekspresowym tempie przywraca skórze jej pierwotną jędrność i blask. Wyraźnie wygładza zmarszczki i bruzdy, odmładza skórę, walczy z nagromadzoną tkanką tłuszczową i nawet nadmierną suchością skóry. Efekty zabiegu z użyciem tropokolagenu są długotrwałe, a dla najlepszego efektu wystarczy 3-5 wizyt. Tropokolagen jest w pełni bezpieczny, gdyż pierwotnie był wykorzystywany i przebadany pod kątem leczenia objawów bólowych.

  1. Stabilizowany kwas hialuronowy

Stabilizowany kwas hialuronowy jest mistrzem w dziedzinie nawilżania i rewitalizacji skóry pozbawionej jędrności. Jego molekuły są w stanie zatrzymać ogromne ilości wody i stworzyć “rezerwuar wodny”, co prowadzi do głębokiego nawilżenia i natychmiastowego wygładzenia skóry i redukcji drobnych linii i zmarszczek. Przeznaczony jest do wszystkich typów skóry. Stabilizowany kwas hialuronowy to jak szybki lifting w butelce, który sprawia, że Twoja skóra wygląda młodziej w ciągu kilku chwil. Dla najlepszego efektu wystarczy seria 2-3 zabiegów.

  1. Kolagen typu I

Kolagen typu I naturalnie występuje w naszej skórze - niestety, z biegiem lat jego ilość w organizmie się zmniejsza, a nasza skóra się starzeje. Rozwiązaniem tego problemu może stać się wprowadzenie kolagenu typu I w głąb skóry za pomocą mezoterapii. Jego aplikacja zapewnia doskonałą regenerację i odżywienie skóry, sprawiając, że odzyskuje ona swoją naturalną jędrność i blask. Sprawdza się podczas walki ze zmarszczkami, rozstępami, przebarwieniami, a także innymi niedoskonałościami ciała tj. wiotkość skóry ramion, brzucha czy pośladków. To jak odnowa biologiczna Twojej skóry w jednym kroku. Najlepszy efekt widoczny jest po 3-4 zabiegach.

Stymulatory tkankowe - czy warto?

Każdy rodzaj stymulatora tkankowego ma swoje unikatowe zalety i jest skierowany do różnych potrzeb skóry. Jeżeli szukasz kompleksowej regeneracji i odmłodzenia, postaw na kolagen typu I lub tropokolagen. Jeżeli Twoja skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia, nic nie działa lepiej niż stabilizowany kwas hialuronowy. Lista stymulatorów tkankowych dostępnych na rynku jest o wiele dłuższa, a każdy z nich ma podobny i jednocześnie różny zakres działania. Dlatego ważna jest pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i przebadanie skóry w celu ustalenia najlepszej możliwej terapii stymulatorami. Wybór jest duży, ale jedno jest pewne – stymulatory to doskonała inwestycja w piękno Twojej skóry.

Pamiętaj! Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz medycyny estetycznej, nie zajmuj się samoleczeniem.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%