Zamknij

Czym są lekkie znaki drogowe kompozytowe?

art. sponsorowany + 11:45, 30.03.2023 Aktualizacja: 11:46, 30.03.2023
pixabay pixabay

Znaki drogowe produkowane są nie tylko z blach, ale również kompozytów. Co warto wiedzieć o znakach kompozytowych? Gdzie są one używane?

Dzisiaj w wielu miejscach coraz częściej spotyka się znaki drogowe wykonane z kompozytów. Takie produkty ma w ofercie między innymi firma wytwarzająca znaki drogowe wimed.pl, która określa je jako lekkie znaki kompozytowe CBOND. Czym dokładnie charakteryzują się takie znaki drogowe? Jakie mają one zalety w porównaniu do znaków metalowych?

Lekkie znaki kompozytowe – co to jest?

Lekkie kompozytowe znaki drogowe to rodzaj znaków, które są wykonany z materiału kompozytowego zamiast tradycyjnego metalu, głównie stali albo aluminium.

Materiał kompozytowy zazwyczaj składa się ze wzmocnionego rdzenia z tworzywa sztucznego umieszczonego pomiędzy dwiema warstwami laminatu. Często do tego celu wykorzystywane są gotowe płyty, na przykład CBOND.

Takie znaki drogowe mogą by również wykończone za pomocą folii odblaskowych, co powoduje, że cechują się one poprawioną widocznością w stosunku do znaków drogowych bez takich folii.

Znaki tego typu montowane są na specjalnych rodzajach słupków, które zapewniają ich dodatkowe wzmocnienie i usztywnienie. Takie słupki ma też w ofercie firma oferująca kompozytowe znaki drogowe wimed.pl. Znaki są montowane na słupkach za pomocą obejm.

Znaki kompozytowe – gdzie można je kupić?

Kompozytowe znaki drogowe nie są jeszcze tak popularne jak te stalowe lub aluminiowe, ale już teraz ma je w ofercie wielu producentów.

Warto między innymi zwrócić uwagę na znaki drogowe wimed.pl, które dostępne są w zróżnicowanych wariantach i mogą być także wykonane na indywidualne zamówienie klienta.

Jakie zalety mają lekkie znaki drogowe z kompozytu?

Zastosowanie materiałów kompozytowych w produkcji znaków drogowych ma kilka zalet.

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Niski ciężar

Znaki kompozytowe są znacznie lżejsze niż tradycyjne znaki metalowe, dzięki czemu są łatwiejsze w transporcie i montażu.

Wytrzymałość

Materiały kompozytowe są odporne na korozję, co czyni je trwalszymi niż znaki metalowe. Są również mniej podatne na wgniecenia lub zginanie, co zmniejsza potrzebę ich częstej wymiany w razie pojawienia się uszkodzeń.

Przystępne cenowo

Znaki kompozytowe są zazwyczaj tańsze niż metalowe, co czyni je opłacalną alternatywą dla tego typu znaków.

Wobec tego wykorzystanie lekkich kompozytowych znaków drogowych może jednocześnie pomóc poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale przy tym redukuje koszty związane z ich zakupem, instalacją i konserwacją.

Kiedy stosuje się znaki drogowe kompozytowe?

Najczęściej takie znaki drogowe wykorzystuje się w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu, a także w celu tymczasowego oznakowania przestrzeni.

Warto jednak pamiętać, że kompozytowe znaki drogowe mają również pewne ograniczenia. Nie są one odpowiednie do montażu przy drogach szybkiego ruchu oraz w innych miejscach, gdzie może dojść do ich szybkiego uszkodzenia, ponieważ nie mają one takiego samego poziomu odporności na uderzenia jak tradycyjne znaki metalowe.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%