Impotencja to dla wielu mężczyzn dalej jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości. Z tego powodu często nie decydują się oni na wizytę u lekarza i starają się żyć z tym problemem, co często wpływa na ich zły stan psychiczny. Niezależnie od tego czy zaburzenia erekcji mają podłoże psychiczne, czy fizyczne, zazwyczaj można je leczyć, dlatego warto się przemóc i skorzystać z pomocy specjalisty.
Impotencja występuje, gdy mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji, utrzymać jej lub osiągnąć wytrysku. Jeżeli stan taki występuje przez dłuższy czas, mówimy o zaburzeniach erekcji. Na impotencję może wpływać kilka czynników, zarówno tych fizycznych, jak i zaburzeń emocjonalnych. Ryzyko impotencji wzrasta też z wiekiem. Badania sugerują, że ryzyko problemów jest jeszcze wyższe u mężczyzn, u których zdiagnozowano jeden lub więcej czynników ryzyka sercowo-naczyniowego. Impotencja często może wpływać negatywnie na życie seksualne mężczyzn, a także może powodować u nich depresję, stres i niską samoocenę.
Powszechnym błędnym przekonaniem na temat zaburzeń erekcji jest to, że oznaczają one całkowitą niemożność osiągnięcia erekcji. Impotencja może się jednak okazywać na wiele różnych sposobów. Może to być:
Istnieje kilka opcji leczenia dostępnych dla wielu pierwotnych przyczyn zaburzeń erekcji. Jeśli rozpoznajesz u siebie jeden z tych objawów, warto rozważyć konsultację z lekarzem.
Impotencja może mieć wiele różnych przyczyn. Ich poznanie może pomóc w ustaleniu podłoża dolegliwości w naszych przypadku. Oto pięć typowych przyczyn impotencji.
Układ hormonalny organizmu wytwarza hormony, które regulują metabolizm, funkcje seksualne, nastrój i wiele innych aspektów. Cukrzyca jest przykładem choroby endokrynologicznej, która może powodować impotencję. Wpływa ona na zdolność organizmu do wykorzystywania hormonu insuliny. Jednym z powikłań związanych z przewlekłą cukrzycą jest uszkodzenie nerwów. Wpływa to na czucie w penisie. Inne powikłania związane z cukrzycą obejmują upośledzony przepływ krwi i zły poziom hormonów. Oba te czynniki mogą przyczynić się do impotencji.
Również kilka stanów neurologicznych może zwiększać ryzyko impotencji. Stany nerwowe wpływają na zdolność mózgu do komunikowania się z układem rozrodczym. Może to uniemożliwić osiągnięcie erekcji. Zaburzenia neurologiczne związane z impotencją obejmują:
Jeśli miałeś operację prostaty, również możesz doświadczyć uszkodzenia nerwów, co skutkuje impotencją. Także osoby jeżdżące na długich dystansach na rowerze mogą doświadczać przejściowej impotencji. Stały nacisk na pośladki i narządy płciowe może wpływać na funkcjonowanie nerwów.
Zażywanie niektórych leków ma wpływ na przepływ krwi, co może z kolei prowadzić do zaburzeń erekcji. Nawet jeżeli podejrzewamy, że jest tak w naszym przypadku, nigdy nie powinniśmy przerywać przyjmowania leków bez zgody lekarza, nawet jeśli wiadomo, że powodują on impotencję. Przykładowe leki, które mogą powodować impotencję to:
Jeśli masz zaburzenie emocjonalne, może to wpływać na Twoją zdolność do podniecenia seksualnego. Szczególnie depresja i lęki są związane ze zwiększonym ryzykiem impotencji. Jeżeli już kiedyś miałeś problem z erekcją, strach przed niemożliwością jej osiągnięcia i utrzymania podczas stosunku może paradoksalnie jeszcze zwiększać stres. Dlatego właśnie szybko trzeba znaleźć źródło problemu i zacząć leczenie – może nam w tym pomóc recepta online.
Jeżeli wolimy nie udawać się do lekarza z impotencją, to takie leki może nam przepisać również medyk online. Recepta zostanie wystawiona w formie 4-cyfrowego kodu, który możemy zrealizować w każdej aptece. E-recepta i lekarz online to bardzo wygodny sposób na uzyskanie leków na impotencję, który nie wymaga wychodzenia z domu.