Zamknij

Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji?

Artykuł sponsorowany + 11:22, 07.03.2023 Aktualizacja: 11:23, 07.03.2023

Impotencja to dla wielu mężczyzn dalej jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości. Z tego powodu często nie decydują się oni na wizytę u lekarza i starają się żyć z tym problemem, co często wpływa na ich zły stan psychiczny. Niezależnie od tego czy zaburzenia erekcji mają podłoże psychiczne, czy fizyczne, zazwyczaj można je leczyć, dlatego warto się przemóc i skorzystać z pomocy specjalisty.

Czym jest impotencja?

Impotencja występuje, gdy mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji, utrzymać jej lub osiągnąć wytrysku. Jeżeli stan taki występuje przez dłuższy czas, mówimy o zaburzeniach erekcji. Na impotencję może wpływać kilka czynników, zarówno tych fizycznych, jak i zaburzeń emocjonalnych. Ryzyko impotencji wzrasta też z wiekiem. Badania sugerują, że ryzyko problemów jest jeszcze wyższe u mężczyzn, u których zdiagnozowano jeden lub więcej czynników ryzyka sercowo-naczyniowego. Impotencja często może wpływać negatywnie na życie seksualne mężczyzn, a także może powodować u nich depresję, stres i niską samoocenę.

Impotencja i objawy zaburzeń erekcji

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat zaburzeń erekcji jest to, że oznaczają one całkowitą niemożność osiągnięcia erekcji. Impotencja może się jednak okazywać na wiele różnych sposobów. Może to być:

  • stały brak możliwości osiągnięcia erekcji
  • brak erekcji w przypadku niektórych sytuacji
  • niemożność utrzymania erekcji przez cały stosunek
     

Istnieje kilka opcji leczenia dostępnych dla wielu pierwotnych przyczyn zaburzeń erekcji. Jeśli rozpoznajesz u siebie jeden z tych objawów, warto rozważyć konsultację z lekarzem. 

Co powoduje impotencję?

Impotencja może mieć wiele różnych przyczyn. Ich poznanie może pomóc w ustaleniu podłoża dolegliwości w naszych przypadku. Oto pięć typowych przyczyn impotencji.

Choroby endokrynologiczne

Układ hormonalny organizmu wytwarza hormony, które regulują metabolizm, funkcje seksualne, nastrój i wiele innych aspektów. Cukrzyca jest przykładem choroby endokrynologicznej, która może powodować impotencję. Wpływa ona na zdolność organizmu do wykorzystywania hormonu insuliny. Jednym z powikłań związanych z przewlekłą cukrzycą jest uszkodzenie nerwów. Wpływa to na czucie w penisie. Inne powikłania związane z cukrzycą obejmują upośledzony przepływ krwi i zły poziom hormonów. Oba te czynniki mogą przyczynić się do impotencji.

Zaburzenia neurologiczne i nerwowe

Również kilka stanów neurologicznych może zwiększać ryzyko impotencji. Stany nerwowe wpływają na zdolność mózgu do komunikowania się z układem rozrodczym. Może to uniemożliwić osiągnięcie erekcji. Zaburzenia neurologiczne związane z impotencją obejmują:

  • choroba Alzheimera
  • choroba Parkinsona
  • guzy mózgu lub rdzenia kręgowego
  • stwardnienie rozsiane (MS)
  • udar
  • padaczka płata skroniowego

Jeśli miałeś operację prostaty, również możesz doświadczyć uszkodzenia nerwów, co skutkuje impotencją. Także osoby jeżdżące na długich dystansach na rowerze mogą doświadczać przejściowej impotencji. Stały nacisk na pośladki i narządy płciowe może wpływać na funkcjonowanie nerwów.

Przyjmowanie leków

Zażywanie niektórych leków ma wpływ na przepływ krwi, co może z kolei prowadzić do zaburzeń erekcji. Nawet jeżeli podejrzewamy, że jest tak w naszym przypadku, nigdy nie powinniśmy przerywać przyjmowania leków bez zgody lekarza, nawet jeśli wiadomo, że powodują on impotencję. Przykładowe leki, które mogą powodować impotencję to:

  • blokery alfa-adrenergiczne
  • leki przeciwhistaminowe
  • beta-blokery
  • leki chemioterapeutyczne
  • depresanty ośrodkowego układu nerwowego
  • stymulanty ośrodkowego układu nerwowego, takie jak kokaina i amfetamina
  • diuretyki
  • selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny
  • syntetyczne hormony

Zaburzenia emocjonalne mogą wpływać na impotencję

Jeśli masz zaburzenie emocjonalne, może to wpływać na Twoją zdolność do podniecenia seksualnego. Szczególnie depresja i lęki są związane ze zwiększonym ryzykiem impotencji. Jeżeli już kiedyś miałeś problem z erekcją, strach przed niemożliwością jej osiągnięcia i utrzymania podczas stosunku może paradoksalnie jeszcze zwiększać stres. Dlatego właśnie szybko trzeba znaleźć źródło problemu i zacząć leczenie – może nam w tym pomóc recepta online.

Konsultacja online – czy możemy w ten sposób uzyskać leki na zaburzenia erekcji?

Jeżeli wolimy nie udawać się do lekarza z impotencją, to takie leki może nam przepisać również medyk online. Recepta zostanie wystawiona w formie 4-cyfrowego kodu, który możemy zrealizować w każdej aptece. E-recepta i lekarz online to bardzo wygodny sposób na uzyskanie leków na impotencję, który nie wymaga wychodzenia z domu.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%