Zamknij

Opiekunka osób starszych w Niemczech - co powinno mieć dobre CV

artykuł sponsorowany + 15:35, 24.09.2020 Aktualizacja: 15:35, 24.09.2020

Pierwszym krokiem do zdobycia pracy jest stworzenie dobrego CV. Ze względu na starzejące się społeczeństwo oraz atrakcyjność zarobków, coraz chętniej wyjeżdżamy za zachodnią granicę do Niemiec, aby opiekować się osobami starszymi. Jak powinno zatem wyglądać dobre CV opiekunki osób starszych? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Umiejętności

Czymś, czego nie może zabraknąć w dobrym CV opiekunki osób starszych, są jej umiejętności. Mowa tu o głównie o językach obcych, które są odpowiednio udokumentowane. Jeśli wyjeżdżamy do Niemiec, konieczna jest, chociaż podstawowa znajomość języka niemieckiego, dzięki czemu uda nam się porozumiewać z seniorem, jego rodziną oraz poradzić sobie w życiu codziennym w innym państwie. W wielu agencjach, które są odpowiedzialne za transfer polskich opiekunek do Niemiec, organizowane są kursy z języka niemieckiego, dzięki czemu pracownicy są w stanie rozwijać się, a co za tym idzie – podnosić swoje kwalifikacje, które wiążą się z większymi zarobkami. Jedną z takich agencji jest Laxocare, ich aktualne oferty pracy w Niemczech możecie znaleźć tutaj: https://laxocare.pl/oferty/.

Praca w Niemczech – doświadczenie opiekunki

Po drugie dla rodziny seniora najważniejsze jest to, czy osoba, która będzie odpowiedzialna za opiekę nad osobą starszą, miała już wcześniej styczność z seniorami lub pracowała na podobnym stanowisku. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy opisali dokładnie nasze doświadczenie w tym obszarze w naszym CV. Czasami nie musi to być rzeczywista praca w opiece, z którą niewielu z nas ma do czynienia, wystarczy więc na przykład opiekowanie się członkiem własnej rodziny czy wolontariat.

Opiekunka osób starszych – referencje

Kolejnym, o czym warto pamiętać podczas pisania CV, są referencje z poprzednich miejsc pracy. Pamiętajmy, że dobre słowo o nas samych oraz jakiekolwiek potwierdzenie naszych umiejętności jest wielkim atutem dla przyszłego pracodawcy. Dlatego warto zbierać pozytywne referencje od wcześniejszych pracodawców, aby móc lepiej wypaść podczas weryfikacji aplikacji.

Kursy

Z punktu widzenia osoby zatrudniającej bardzo ważne jest to, jakie mamy ukończone kursy. Na przykład posiadanie prawa jazdy jest bardzo przydatne w pracy opiekunki, dzięki niemu możemy łatwiej i wygodniej przemieszczać się z seniorem, chociażby do lekarza pierwszego kontaktu, dlatego nie zapomnijmy dodać takiej rubryki do naszego CV. Innym przydatnym kursem jest ten, który przygotowuje nas do opieki nad osobami starszymi lub na przykład niedosłyszącymi. Dzięki takim szkoleniom będziemy dużo lepiej przygotowani do pracy z seniorem oraz chętniej wybierani przez potencjalnych pracodawców.

Zainteresowania

Oczywiście jest to rubryka, którą możemy, ale nie musimy dodawać do naszego CV. Jednak dobrze pokazać adresatom naszego CV, że jesteśmy osobami ciekawymi, posiadającymi hobby i które są w stanie zapewnić dobrą opiekę seniorowi.

Dobrze skonstruowane CV jest podstawą do rozpoczęcia współpracy, dlatego warto zadbać o to, aby było jak najlepiej przygotowane. W innym wypadku możemy pożegnać się z najlepszymi ofertami. Przed wysłaniem swojej aplikacji ważne jest, aby jeszcze raz ją przeczytać i ewentualnie dać ją do przeczytania swoim najbliższym, aby mogli się do niej krytycznie odnieść.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%