Zamknij
REKLAMA

Polskie służby szkolą się na mieleckich Black Hawkach [FOTO, WIDEO]

17:37, 06.11.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Polska policja korzysta ze śmigłowców Black Hawk zakupionych w PZL Mielec. Jesienią służby z południowej Polski intensywnie szkoliły się jak korzystać z tej maszyny. Obok policjantów ćwiczyli strażnicy graniczni, były również manewry z GOPR-em.

Po raz pierwszy na Śląsku policyjni komandosi trenowali z wykorzystaniem śmigłowca Black Hawk. Zaprosili do udziału w wydarzeniu swoich kolegów „po fachu” z Lublina, Kielc, Rzeszowa, Poznania, Opola i Łodzi oraz operatorów jednostek wojskowych AGAT i JWK. Tematem szkolenia jest wykorzystanie śmigłowca w działaniach bojowych.

Jak informuje katowicka Komenda Wojewódzka Policji, celem szkolenia było ćwiczenie wykorzystania śmigłowca w działaniach bojowych. Obejmuje ono m.in. trening różnych technik desantu Zespołów Bojowych z pokładu śmigłowca oraz ich ewakuacji na pokład statku powietrznego. Uczestnicy szkolenia doskonalą swoje umiejętności z zakresu działań wysokościowych, taktyki kontrterrorystycznej i specjalnej oraz wyszkolenia strzeleckiego. Realizowane przez nich zadania obejmują desant na elementy infrastruktury miejskiej - dachy budynków - oraz tereny zalesione, zatrzymanie osób uciekających samochodem, jak również ewakuację – a wszystko to z wykorzystaniem śmigłowca. Kontrterroryści doskonalą również elementy działań ratunkowych. Szkolenie obejmuje też zajęcia strzeleckie, podczas których policjanci ćwiczą precyzyjną eliminację zagrożeń w sytuacjach zakładniczych.

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach utrzymywany jest w ciągłej gotowości bojowej. Dlatego kontrterroryści ciągle doskonalą swoje umiejętności i regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach – również wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca. Tym razem po raz pierwszy śląscy komandosi trenują ze śmigłowcem Black Hawk, podkreślając wszechstronność tej świetnej maszyny.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału SG uczestniczyli w szkoleniu wysokościowym, zorganizowanym przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas odbywających na terenie Podhala ćwiczeń doskonalono różne techniki desantowania zespołów bojowych z pokładu śmigłowca transportowego Black Hawk oraz przeprowadzano ewakuację z rejonu działań zbrojnych. Dodatkowo, uczestniczący w przedsięwzięciu funkcjonariusze KaOSG w czasie współdziałania z Pododdziałami Kontrterrorystycznymi Policji usprawniali i podwyższali swoje umiejętności w zakresie wykorzystania technik wysokościowych z elementami taktyki specjalnej podczas działań w sytuacjach kryzysowych. Wspólne szkolenie obok podniesienia ogólnego poziomu sprawności było również okazją do zacieśnienia współpracy i wymiany doświadczeń.

Na terenie Podhala oraz Kotliny Kłodzkiej odbyły się również ćwiczenia z udziałem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Prosty chłopProsty chłop

0 1

Myślicie że numery boczne w lotnictwie mogą mieć ponadczasowe znaczenie i nieść przesłanie światu? 17:56, 06.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DekoderDekoder

0 0

Zależy w jakiej sprawie. Ponoć są biegli sądowi z numerologii.
2#4^ Rozumiesz? 18:50, 06.11.2019


AbcAbc

1 1

Black Hawki nie są mieleckie( polskie), tylko amerykańskie. Produkowane ( składane)są w mielcu. Tytuł sugeruje błędnie mieleckie pochodzenie. 02:06, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA