Zamknij
REKLAMA

Wyrzuciła przez okno majątek swojego życia!

14.20, 24.11.2022 dw Aktualizacja: 15.29, 24.11.2022
REKLAMA

Do niewiarygodnej wręcz sceny doszło przed tygodniem przy ul. Chopina w Mielcu. Oszukana przez fałszywego policjanta 87-letnia kobieta - za jego namową - wyrzuciła dorobek swojego życia przez okno!

Do niewiarygodnych scen doszło 17 listopada w Mielcu. Do starszej kobiety mieszkającej przy ul. Chopina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Wypytywał on kobietę o posiadanie pieniędzy czy innych kosztowności w postaci biżuterii.

Kobieta przyznała, że ma w domu banknoty w polskiej walucie. Po tej deklaracji, mężczyzna podający się za policjanta, nakazał kobiecie zabezpieczyć drzwi do mieszkania, „bo po okolicy grasują bandyci i mogą wpuścić do mieszkania gaz usypiający”.

Następnie oszust poradził kobiecie spakowanie oszczędności do reklamówki i wyrzucenie ich przez okno, gdzie miały zostać zabezpieczone przez „policję”. Kobieta spakowała do reklamówki swoje oszczędności - 60 tysięcy złotych - i wyrzuciła przez okno.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu prowadzi postępowanie w tej sprawie. Niestety do podobnych zdarzeń dochodzi co jakiś czas. Metoda „na policjanta” wciąż działa - mimo notorycznych apeli i ostrzeżeń mundurowych, by ostrzegać osoby starsze i uprzedzać o możliwości tego typu oszustw.

[ZT]72416[/ZT]

[ALERT]1669290030480[/ALERT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%