Zamknij
REKLAMA

Mielczanka wypłaciła oszustom 40 tys. zł! Gdy się zorientowała, było za późno

15.49, 17.11.2022 dw Aktualizacja: 20.20, 17.11.2022
REKLAMA

Mieleccy policjanci przyjęli dziś zgłoszenie od 52-letniej kobiety, która w wyniku oszustwa straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Do kobiety zadzwonił „pracownik banku”, który miał poinformować kobietę, że na jej dane osobowe został zaciągnięty kredyt i aby zapobiec utracie pieniędzy powinna ona wypłacić swoje oszczędności z rachunku, który posiada i wpłacić je na inne konto, podane przez oszusta.

- Według relacji kobiety rozmowę kontynuował „funkcjonariusz Policji”, który zabronił kobiecie kontaktować się z kimkolwiek ponieważ w jej sprawie prowadzona jest „akcja skierowana pzeciwko korupcji” - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Kobieta wykonała polecenia swoich rozmówców i tym sposobem utraciła kwotę bliską 40 tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu rozsądku podczas rozmowy z oszustem, która zawsze sprowadza się do podobnego scenariusza - podkreśla rzecznika mieleckiej policji.

Niestety, mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „policjanta”, „pracownika banku" lub „wnuczka" wciąż wyłudzają pieniądze.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu mieleckiego, w tym osób starszych i ich rodzin, o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za pracownika banku, funkcjonariusza Policji czy prokuratora lub członka rodziny. Rozmowa prowadzona przez oszustów ma na celu wyłudzenie od pokrzywdzonych ich oszczędności. Pamiętajmy, jeśli dzwoni do nas nieznana nam osoba i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań.

Jeśli osoba dzwoniąca do nas przedstawia się za policjanta, prokuratora, to pamiętajmy: organy ścigania NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub dokonanie przelewu bankowego. NIGDY też nie proszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Nie dajmy się oszukać. Sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o dostęp do naszych oszczędności.

W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer dyżurnego mieleckiej jednostki policji 47 82 273 10 lub 112 i poinformować policjanta o swoich obawach, uprzednio kończąc rozmowę z osobami, co do których mamy wątpliwości.

[ALERT]1668697160067[/ALERT]

(dw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%