Zamknij
REKLAMA

Ekonomik w programie Złotych Szkół NBP

01:37, 30.04.2021 | P.C
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu bierze udział w ogólnopolskim programie popularyzującym wiedzę ekonomiczną „Złote Szkoły NBP”, którego organizatorem jest Narodowy Bank Polski.

Ideą przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły, przybliżając zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

W pierwszej edycji programu pt. „Giganci Finansów Osobistych” uczestniczy 20 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, zaś koordynatorami projektu są nauczyciele: Justyna Muszyńska, Wiesław Wałek i Bogdan Lubera. W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami koordynującymi zobowiązani są zrealizować trzy zadania w terminie do 30 kwietnia.

Pierwsze zadanie polegało na zorganizowaniu spotkania edukacyjnego on-line, poświęconego tematowi przewodniemu programu. Podczas spotkania w roli eksperta wystąpiła Beata Szwedo, kierownik zespołu do spraw obsługi klienta jednego z czołowych banków, pracownik z wieloletnim doświadczeniem, pasją oraz ogromną wiedzą ekonomiczną. Ekspert przedstawił uczniom zagadnienia związane z założeniem pierwszego konta bankowego. 

Drugie zadanie to „Lekcja z Ekonomią”. Przeprowadził ją jeden z koordynatorów – Wiesław Wałek, a tematem przewodnim zajęć były zagadnienia ekonomiczne. 

Trzecie i ostatnie zadanie – przygotowanie debaty szkolnej polegającej na zadawaniu przez młodzież pytań zaproszonym ekspertom – zaangażowało wszystkich uczniów szkoły. Na tym etapie w roli ekspertów wystąpili: Małgorzata Warczak, pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Mielcu, oraz Andrzej Skowron z Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu.

Uczniowie, biorąc udział w takich projektach, nie tylko pogłębiają swoją wiedzę teoretyczną, ale także mają możliwość wykorzystać ją w praktyce w przyszłości.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

zdalnyzdalny

0 0

Podczas zdalnego nauczania, w ogóle nie powinni szkołom przysługiwać takie nagrody. 13:53, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

0 0

Panie P. C. Czemu się Pan podpisał pod tym artykułem. Przecież Pan go tylko umieścił, nie napisał! 22:25, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PARANOJA PLPARANOJA PL

1 0

PRZYKŁAD kolejne szkoły która może w Mielcu nie najgorsza ale wpisuje się w cały system do wyciągania pieniędzy od rodziców i gdy do 18-20 lat można to zrozumieć to co z naukowcami "turystyki przestrzennej" mającymi 20-25 lat i biorącymi HARACZ zwany alimentami na dorosłe dzieci od rodziców ????/

Dziś 20-25 piją piwo z biedronki i by wyrywać HARACZ zwany alimentami na dorosłe dzieci udają naukowców na turystyce przestrzeni (system w ten sposób wypija pieniądze z rodzin - dawniej 1/3 szła do zawodówki a kolejna 1/3 do technikum i większość pracowała od 18ki).

Natomiast w dzisiejszej PL zatyrani rodzice popadają w długi a pracować będą do 67 a może do 70 po drodze komornik a na koniec kop w d... i DPS. Dawniej dzieci pomagały rodzicom a w zamian rodzice dzieciom, dziś natomiast ludzie "myślący" NIE CHCĄ MIEĆ DZIECI bo na starość to żadna gwarancja spokojnej starości.

Doczekaliśmy ostrej DEKADENCJI a prawo alimentacyjne totalnie popsuje większość młodzieży!!!! 08:10, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZebaZeba

0 0

Plandemiczne maseczki w natarciu i ludzie bez twarzy śmiejący się teraz tylko oczami. Ta bardzo zadowoleni z niedotlenienia. 13:43, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%