Zamknij
REKLAMA

Tajemniczy nadajnik w Podleszanach! 5G? Awantura!

13:45, 05.07.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

W czerwcu na terenie Podleszan pojawił się maszt z nadajnikami. - Ani mieszkańcy, ani nawet radni z naszej wsi nie wiedzieli o tej inwestycji - alarmują mieszkańcy Podleszan. Wystąpili z protestem, a wójt twierdzi, że maszt powstał bez zezwolenia. - To sieć 5G, są to anteny emitujące promieniowanie rakotwórcze - wskazuje jeden z mieszkańców.

Maszt jest teoretycznie mobilny, ale ustawiony i zakotwiczony niemal na stałe. - Antena stanęła w pobliżu słupów wysokiego napięcia. Doskonale widać ją z drogi w Podleszanach, na skrzyżowaniu wystarczy skręcić w kierunku Rydzowa i po przejechaniu ok. 900 m mamy antenę po prawej stronie - relacjonuje czytelnik hej.mielec.pl.

Postawiony w weekend

- Osoby które mają działki obok, owszem zostały powiadomione ale z racji tego że większość z nich jest właścicielami ziemi i nie mieszka u nas, nawet nie wykazała zainteresowania przekazaniem informacji osobom na stałe zamieszkującym wieś. Gdy jedna z radnych zaczęła się dopytywać i interesować sprawą, nieoficjalnie otrzymała informacje, że sprawa jest starannie zamiatana pod dywan i realizowana po cichu - wskazuje dalej mieszkaniec Podleszan, który zawiadomił nas o tej sprawie.

Mieszkańcy Podleszan zebrali kilkaset podpisów sprzeciwu wobec ustawienia w Podleszanach stacji nadawczej. Doszło do spotkania z wójtem gminy Mielec Józefem Piątkiem. - Nikt nie złożył takie podpisu, który by dawał prawo do postawienia tego nadajnika - deklaruje Piątek na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Gmina nawet prowadziła postępowanie administracyjne w tej sprawie, na wniosek firmy P4, czyli operatora sieci Play. Wójt Piątek informuje, że w tej sprawie publikowane były nawet obwieszczenia, ale żadne decyzje nie zostały wydane. Tymczasem wieża nadawcza w Podleszanach powstała w ciągu jednego weekendu. - Sprawa została skierowana do nadzoru budowlanego w Mielcu - podkreśla Józef Piątek.

Sieć Play przyznaje się do wieży w Podleszanach. Przedstawicielka tej firmy, na antenie Radia Rzeszów argumentuje, że to reakcja na skargi mieszkańców na słaby zasięg telefonii komórkowej. Protestujący mieszkańcy natomiast nie chcą zgadzają się z tezą, że zasięg w ich wsi wymaga poprawy.

5G szkodzi?

Co ciekawe, do naszej redakcji dotarła informacja, że to infrastruktura, która może obsługiwać nawet sieć 5G - najnowocześniejsze rozwiązanie dla telefonii komórkowej. W Internecie nie brakuje ostrzeżeń przed rzekomym rakotwórczym promieniowaniem, które ma być emitowane z nadajników 5G.

W Mielcu zawiązała się już grupa protestująca przeciw wprowadzeniu 5G do miasta, jej działalność dostrzegalna jest w portalu społecznościowym Facebook. Aktywistka grupy „Mielec wolny od 5G” na ostatniej sesji Rady Miejskiej protestowała przeciw istniejącemu nadajnikowi telefonii komórkowej przy ulicy Partyzantów.

[ZT]52223[/ZT]

W 2017 roku przedsiębiorstwa Telia, Ericsson i Intel uruchomiły pierwszą sieć 5G działającą w czasie rzeczywistym w Europie. Testy dotyczyły Tallinna i Sztokholmu. W tym samym roku zaczęto testować 5G w Londynie. W 2019 roku na rynku mają się pojawić pierwsze komercyjne smartfony obsługujące standard 5G. Według Deutsche Telekom w 2020 roku standard opuści fazę prototypu i zacznie być udostępniany klientom biznesowym. Z kolei prezes Grupy Orange w grudniu 2018 zapowiedział, że na kolejny rok planowanych jest 17 komercyjnych wdrożeń sieci 5G w Orange.

Do 2025 roku wszystkie obszary miejskie i wszystkie główne szlaki transportu lądowego mają mieć nieprzerwany dostęp do sieci 5G. Jednak wcześniej, bo już w 2019 roku uruchomienie sieci dla swoich klientów zapowiedzieli przedstawiciele operatora Orange. Pracę nad systemem oficjalnie potwierdził również T-Mobile Polska. Obecnie żaden operator telefonii komórkowej w kraju nie oferuje powszechnego dostępu do 5G dla swoich klientów.  Narastają natomiast obawy przed 5G.

Rosyjska prowokacja?

- Przeciwnicy 5G podgrzewają nastroje, serwując odbiorcom fake newsy. Obszarem ich szczególnej aktywności stał się Internet. Obalamy najczęściej powtarzane mity. Przygotowaliśmy serwis internetowy o 5G oraz Białą Księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek”, które są wiarygodnym źródłem wiedzy o 5G. Tematyka 5G nie jest prosta i dlatego niełatwo jest zweryfikować poprawność i prawdziwość informacji, które bardzo często pojawiają się w Internecie - to fragment komunikatu prasowego Ministerstwa Cyfryzacji, który dotarł niedawno także do redakcji hej.mielec.pl.

- Żeby dać przeciwwagę niesprawdzonym informacjom, uruchamiamy specjalną stronę internetową na temat 5G. Oprócz tego publikujemy Białą Księgę – popularno-naukową publikację dla bardziej wymagających czytelników, która zbiera całość wiedzy na temat 5G i pola elektromagnetycznego używanego w telekomunikacji. Przygotował ją Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z uczonymi z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego - przekazuje Ministerstwo Cyfryzacji.

- Chcemy dać Polakom źródło rzetelnych informacji na temat 5G, by nikt ich nie wprowadzał w błąd. W przestrzeni publicznej jest wiele nieprawdziwych informacji na temat tej technologii, często bardzo emocjonalnych. To jest po prostu manipulacja. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało rzetelne źródła informacji, oparte o badania i światową wiedzę na ten temat zebraną przez polskich naukowców – powiedziała Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Strona internetowa działa pod adresem https://gov.pl/5G. Podaje podstawowe informacje: czym jest 5G, na czym polega technologia, jaki ma związek 5G z polem elektromagnetycznym. Dodatkowo serwis zbiera najciekawsze publikacje z polskich mediów na temat 5G. Na stronie użytkownicy mogą zadawać pytania, a na najciekawsze i najczęściej się pojawiające odpowiedzą eksperci.

Co ciekawe, według informacji zamieszczonych w Wikipedii, donosy o szkodliwości 5G produkować może Federacja Rosyjska.

- Według m.in. analityków EUvsDisinfo wysiłki zmierzające do podważenia publicznego poparcia dla technologii 5G w krajach zachodnich wpisują się w szerszą strategię Federacji Rosyjskiej w zakresie dywersji, aby osłabić Zachód wszelkimi możliwymi środkami i tym samym wyrównać swoje szanse tworząc przewagę konkurencyjną Rosji. Utrudnianie wprowadzenia technologii 5G na Zachodzie, na przykład poprzez krępowanie demokratycznego podejmowania decyzji poprzez wywoływanie bitew regulacyjnych lub prawnych, pod pretekstem rzekomych niekorzystnych skutków zdrowotnych 5G, jest korzystne z punktu widzenia i dążeń Kremla do wprowadzenia tej technologii - to fragment informacji o sieci 5G zamieszczony w Wikipedii - popularnej internetowej encyklopedii, tworzonej przez Internautów z całego świata.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (51)

korpokorpo

26 5

No cóż, ludzie melnoxa też wszystko zaczęli zwalać na Rosję. Ludzie założyli spółce czarną księgę, a oni serwują białą na zielonym profilu - tak właśnie postępują korporacje. 14:03, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KosKos

59 13

Ciemnota i zabobon na Podkarpaciu dalej rządzi. 14:11, 05.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MielcokMielcok

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ZgodaZgoda

3 0

Na tym za.du.piu wszystko truje i zabija! Jak na wsi 100lat temu podczas elektryfikacji. Za.du.pie! 19:21, 06.07.2019


hahahaha

46 1

A z zasięgiem w Podleszanach cieniutko 14:11, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KogutKogut

52 9

A czy kury przestaly juz jaja znosic? A krowy mleko dawac? 14:23, 05.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NowyNowy

2 0

No widzisz. Jest antena i teraz kury daja mleko a krowy znosza jajka. 17:06, 06.07.2019


podobnopodobno

38 7

Psy już zaczęły d...mi szczekać 14:46, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxszxs

10 7

Tutaj to w ogóle prawo jest do niczego i widzę pole manewru dla Pisu. Kiedyś coś było o światłowodach że jak jedna firma ma sieć to będzie musiał ją udostępnić innemu nadawcy co by nie ciągnął obok swoich kabli. Nie wiem czy to weszło ale analogicznie dlaczego nie można zmienić prawa aby był jeden model nadajnika dla wszystkich i ten co postawi nadajnik musiałby udostępnić swoją sieć konkurencji lub niech stawiają je wspólnie. Ile by mniej masztów po całym kraju było jakby mieli wspólną infrastrukturę i być może wspólną częstotliwość (tu nie mam pojęcia jak oni to rozgrywają). 14:51, 05.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mrmr

2 0

I tak jak za dawnych czasów czekał byś na połączenie kilka godzin aż zwolnią się "wspólne" zasoby jednej stacji. Taka gęstość stacji jest głównie po to aby zyskać pojemność, zasięg jest tu drugorzędny. Ludzie wypowiadajcie się w temacie o którym macie pojęcie. 22:56, 05.07.2019


PatPat

44 9

"To sieć 5G, są to anteny emitujące promieniowanie rakotwórcze - wskazuje jeden z mieszkańców." - na pewno gość spędził 20 lat nad badaniami promieniowania :))) Kolejny fachowiec. 14:54, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielcokMielcok

38 15

bardzo dobrze protestowac tam na wsi !!! wieś nie powinna mieć internetu , to jak małpie dać zegarek.... 15:04, 05.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PanocekPanocek

8 1

Siedź tam cicho w tym grajdole na 4P! 16:35, 05.07.2019


ApolinaryApolinary

0 0

Mielcok
Ales mie kur... zaimponowal.
Piateczka kolego;) 12:30, 07.07.2019


prywatne grunty?prywatne grunty?

17 10

Moje pole moja miedzy kupiłam i mam prawo budować wieżę nawet Babel. 15:17, 05.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WidlokWidlok

0 0

Możesz sama wybudować na swojej działce co chcesz i też sama żyć wśród ludzi 20:43, 07.07.2019


PaweeelPaweeel

34 8

To promieniowanie elektromagnetyczne a nie jonizujące, o jakich właściwościach rakotwórczych mówią Ci ludzie, proponuję zdać maturę na poziomie podstawowym z fizyki i zrozumieć podstawy funkcjonowania fali elektromagnetycznej, a najlepiej wyrzucić, domu rutery, komórki, telewizory, kuchenki mikrofalowe, albo... pójść po rozum do głowy 16:01, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAZegarki - zobacz ceny

BeBe

10 2

5G gotuje ponoć mózg 16:34, 05.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AlbertAlbert

3 0

Tak to prawda, gotuje ale tylko w przypadku posiadania nie więcej niż dwóch komórek mózgowych. 10:43, 06.07.2019


WeWe

11 5

Krono nas szybciej zlikwiduje niż to. 17:03, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoloGolo

24 1

To aż 5 tych punktów G ma być? Problemy są już ze znalezieniem tego jednego a oni o pięciu gadają. 17:03, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

biedakbiedak

14 3

Możecie nam dać do gminy w Tuszowie ten maszt. Nie pogardził bym zasięgiem.
17:28, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ssssssss

17 1

Na wsi nie może powstać nic co by zaburzyło mir nic co by mogło wpłynąć na spokój zaburzyć harmonijne życie tam tylko wpływać maja dotacje reszta niech powstaje w mieście a Wieśniaki będą korzystać fabryki im tam zbudować bynajmniej mniejsze korki będą lepsze powietrze a i będą mieli bliżej do roboty 17:50, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

załamany załamany

23 8

Co za tępota zaścianek i ciemnogród ........ typowa podkarpacka wieś .... 18:50, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EeeeEeee

3 0

Tymczasowy BTS, daleko od chałup bo dobrze świeci :) 21:08, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okooko

10 3

Komu to przeszkadza stoi w szczerym polu tylko w tle widać wieżowce chyba w Rydzowie. 21:36, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ekoeko

15 4

A jak wieś smrodzi swoimi dizlami dojeżdżając za chlebem do miasta to dobrze? może szlaban postawić na moście? 21:38, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

My My

10 5

Moge sie zalozyc ze to pomysl radnego z tym prominiowaniem ale ciemnogrod ! Bu cha cha 22:04, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMATelefony i akcesoria na Ceneo

FachowiecFachowiec

5 17

Jaki paradoks widzę w komentarzach, wieś stała się mądrzejsza od chołoty z miasta? sam hejt na wieś widzę, zaś zapominajcie *%#)!& *%#)!& ce że do miasta przyjeżdża najgłupszy odłam wieśniaków co później noszą dupe wyżej głowy ? wielkie mieszczichy. Jakiś *%#)!& wspominał o elementarnych prawach fizyki i falach elektromagnetycznych w 5g,to niech zobaczy co robi fala mikrofalowa w mikrofalówce, skoro gotuję cząsteczki wody tam to i zagotuje wodę w ludzkim organiźmie kiedy co 200m będzie nadajnik, podniesienie temperatury ludzkiego ciała o pół stopnia będzie miało ciężkie skutki jeśli będzie długotrwałe. W mieście jest smog elektromagnetyczny który zabija wam mózgi co widać po komentarzach? choćby *%#)!& eco który pisze o wiesniakach co przyjeżdżają po chleb do miasta. Chleb przyjeżdża że wsi idiot, gdyby nie wieś to byś zdechł z głodu? a diesle są też w mieście tylko w ilości stukrotnie większej niż na wsi więc swój wywód wsadź sobie w dupe i się z reedukuj jak i wy wszyscy bo po komentarzach łatwo zobaczyć że w dyskusji lubi występować najniższy szczebel miejskiego plebsu? 22:25, 05.07.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

mmmm

7 1

Chyba RYDZOL ci swoim nadajnikiem mózg zlasował gumofilcu i wypisujesz te brednie . 22:41, 05.07.2019


Kolega to Kolega to

1 1

Zapewne rolnik i piekarz zarazem. Wypiekasz , uprawiasz ? Chętnie kupię! 00:39, 06.07.2019


Do_fachowiecDo_fachowiec

9 1

Proponuję zapoznać się z wiedzą o wpływie długości fal na organizmy żywe, wtedy będziesz w stanie odróżnić mikrofale od promieniowania masztów komórkowych, twój wywód jest mniej więcej taki: wszystko co ostre jest niebezpieczne porównując pinezke do sztyletu... 08:20, 06.07.2019


tbgtbg

5 6

Najpierw było "Mielec wolny od lgbt" teraz jest "Mielec wolny od 5g" ciekawe co będzie następne... 22:37, 05.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abcabc

3 2

Następne Mielec wolny od rozumu! 08:02, 06.07.2019


mmmm

11 4

W tej wsi wolą żeby 5 G leżało na trawie zrobione przez krowę . 22:57, 05.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

;);)

3 0

dobre :)) 10:48, 06.07.2019


EeeEee

2 0

Najlepszy komentarz jaki czytałem pod tym artykułem do tej pory. 11:01, 06.07.2019


Biada Wam , Biada!Biada Wam , Biada!

5 2

Baba z Babom spać bendzie, choop z chopem...polecam stare kino jak np. KONOPIELKA. Nic się nie zmieniło, ale do galeryji wpadacie na zakupy zaprzęgami? Czy tylko swoje mliko i chlyb? A jeden drut poziomy przyspawać w odpowiednim miejscu, i wszystko się spodoba 00:23, 06.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZnawcaZnawca

0 1

A na wsi mielcem zwane myślisz że inaczej!? Tutaj dopiero zabobon; wszystko tu jest rakotwórcze i wszystko morduje. 19:27, 06.07.2019


EdiEdi

3 5

Szkoda mi jest ludzi co wierzą w takie *%#)!& 5g jest nowa technologia tak jak kilka lat temu była 4g po myślcie czemu Rosja rozsiewa *%#)!& z palca wyssane bo nie potrafią podsłuchać 5 g bo na innych częstotliwości to pracuje kodowane co do raka kuchenka mikrofalowa jest rakotwórcza szkoda mi jest ludzi co nie szczepią i ich dzieci chorują na odrę i noszą głowę pod pachą jest ten sam kaliber głupoty 08:48, 06.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do EdiDo Edi

1 0

Takie same głupoty z Melnoxem ludzie łykają. 19:28, 06.07.2019


EdiEdi

8 5

Nie tylko tam jest ciemnota i wierzenia w głupoty ciemnogród jest i będzie dopóki wieśniaki nie pójdą do szkoły a nie szkoła podstawowa albo rolnicza ? 08:57, 06.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

5G5G

1 1

Ciekawe jak ta technologia dotrze do zadupia zwanego Mielcem. Tutaj dopiero wrzask będzie. Pani weterynarz przykuje się do masztu. 19:30, 06.07.2019


jerzyjerzy

0 1

W jaki sposób sieć 5G zniszczy cię? Co to jest inteligentny urządzenie? Jak Wifi wypływa na nasz mózg i na naszą krew? Co mówią filmie 5G apokalipsa? Jak się zabezpieczyć?

https://www.youtube.com/watch?v=mrFAIHyBMEY 10:48, 07.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dddd

1 1

jerzy tobie chyba UFO mózg wyżarło . 11:03, 07.07.2019


jerzyjerzy

2 2

W jaki sposób możemy się ochronić przed niebezpiecznymi skutkami fal elektromagnetycznych w sieci 5 G? Jak szukać wież przekaźnikowych? Gdzie są kamuflowane Przekaźniki?

https://www.youtube.com/watch?v=sJ8PdK1ico0 10:57, 07.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jerzyjerzy

0 0

5G - włącz myślenie, to nie boli - Rafik Ennaoui

https://www.youtube.com/watch?v=5aookNnLJeo
20:09, 07.07.2019


hahahaha

5 4

Jakby im Tadek z Torunia wieże postawił to ksiądz z kropidłem by przyleciał . 11:01, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jerzyjerzy

3 2

W jaki sposób możemy się ochronić przed niebezpiecznymi skutkami fal elektromagnetycznych w sieci 5 G? Jak szukać wież przekaźnikowych? Gdzie są kamuflowane Przekaźniki?

https://www.youtube.com/watch?v=sJ8PdK1ico0 11:50, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAStroje kąpielowe - porównaj ceny

jerzyjerzy

1 0

Protest 5G - Warszawa

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=i933kmokVnY 19:57, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrysBrys

0 2

jednocześnie ci sami ludzie śmieją się z informacji historycznych jak to ludzie w 19 wieku protestowali przeciw kolejom , samolotom itp itd. A odciąć to w cholerę od internetu. 11:29, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone