Zamknij
REKLAMA

Zakończona kolejna inwestycja drogowa w powiecie mieleckim

07:58, 04.10.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Zakończony został remont kolejnego odcinka drogowego na terenie powiatu mieleckiego.

Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej nr 1 713R w miejscowości Grochowe II na odcinku o długości 375 metrów. W ramach tej inwestycji wykonany został również chodnik na tej samej długości.

- To była bardzo ważna inwestycja, głównie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców – ocenił Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

- Wyremontowany odcinek stanowił poważne zagrożenie ze względu na konfigurację drogi. Wiele osób z przyległych miejscowości dojeżdża nią do pracy na terenie mieleckiej strefy, a to z kolei stanowiło spore niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieją, że teraz będą się czuć bezpieczniejsi – dodał starosta.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zawartemu porozumieniu o jej realizacji z Gminą Tuszów Narodowy. Łączny koszt - 503 630,88 złotych oba samorządy – starostwo i gmina – pokryły po połowie.

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” T. Wojtas z Piaseczna (partner).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (3)

MielcokMielcok

2 10

pół miliona na 300 metrów drogi .....która zniszczą cieżarówki i sprzet rolniczy a to co zostanie zniszczy mróz i lód...Mogliście za to wybudować coś co będzie stało dłużej ....pomyślcie za nim następnym razem wyrzucicie kasę w błoto .Budowa chodnika dobra inwestycja , budowa drogi to inwestycja niegospodarna i krótkofalowa , taka oby do wyborów a potrzeba takich inwestycji które siegaja dalej niż 4, 5 lat. 09:28, 04.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KtośKtoś

4 4

Trzeba było startować w przetargu i zaoferować niższą kwotę. 11:27, 04.10.2019


blablablabla

1 0

planista mial wyobraznie zeby na drodze zaplanowac wiraz pod katem 90 stopni bravo nie jeden kierowca ,,zaparkowal,, na podwurku domu opodal 17:59, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone