Zamknij
REKLAMA

Wiceminister otworzył pierwszy Ośrodek Kuratorski w Mielcu [FOTO]

14.55, 05.12.2022 ks Aktualizacja: 15.01, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

• Ministerstwo Sprawiedliwości przed kilkoma laty uruchomiło program tworzenia ośrodków kuratorskich, które mają być wsparciem dla młodzieży, która „znalazła się na zakręcie”. 

• Pierwszy tego typu ośrodek w Mielcu otworzył Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. - Zamiast karać, wychowujemy przez tworzenie ośrodków kuratorskich. To jest 124 ośrodek kuratorski w Polsce, piąty na Podkarpaciu - powiedział.

• Ośrodek Kuratorski w Mielcu znalazł swoją lokalizację w budynku przy ul. Biernackiego. Lokal w postaci mieszkania przekazało miasto, natomiast pieniądze na jego funkcjonowanie daje już ministerstwo - blisko 250 tys. zł. Ośrodek prowadzi Sąd Rejonowy w Mielcu.

[FOTORELACJA]9730[/FOTORELACJA]

- Jako ministerstwo sprawiedliwości wspieramy rodziny, dlatego utworzyliśmy program realizacji 200 ośrodków kuratorskich w całej Polsce. To samo założyliśmy 2 lata temu i systematycznie realizujemy - powiedział Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, otwierając Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Mielcu.

- Praca kuratorów polega na wychowywaniu, pokazywaniu postaw społeczne pożądanych, przywracaniu dziecku wiary w to, że można uczciwie i zgodnie z prawem przeżyć swoje życie - podkreślił.

- To już piąty ośrodek kuratorski na Podkarpaciu, który mam zaszczyt otworzyć. Dziecko przychodzi tutaj po szkole, może spotykać się z rówieśnikami, uczyć się wielu nowych umiejętności, postaw społeczne pożądanych. Może doskonalić się w gotowaniu, odrabianiu lekcji i wraca do domu na noc. Tutaj nie ma noclegów, natomiast jest czas pozalekcyjny zamiast izolacji - powiedział Warchoł.

- Co jest alternatywą dla tego typu ośrodków? Niestety rozdzielenie dziecka z rodziną, często drugi koniec Polski, koszty dla rodziny i państwa, a często też poczucie krzywdy, beznadziei i frustracji u tego młodego człowieka. Zamiast karać - wychowujemy przez tworzenie ośrodków kuratorskich. To jest 124 ośrodek kuratorski w całej Polsce - dodał.

„Pomoc dla nieletniego, który pogubił się w życiu”

- Mając na względzie przeprowadzoną reformę systemu resocjalizacji nieletnich w odniesieniu do liczby spraw nieletnich wpływających do naszego sądu, także dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość i warunki środowiskowe młodzieży, podjęłam inicjatywę utworzenia Ośrodka Kuratorskiego w Mielcu, która dzięki przychylności     ministerstwa sprawiedliwości jak również lokalnych władz samorządowych mogła się ziścić - powiedziała Ewa Król, prezes Sądu Rejonowego w Mielcu.

Jak podkreśliła, „ośrodek będzie pełnił funkcję resocjalizacyjną, wychowawczą, opiekuńczą, profilaktyczną i terapeutyczną”.

- Będzie potrzebny w procesie kompleksowego wsparcia nieletnich w resocjalizacji. Skierowanie do tego ośrodka nieletniego, który pogubił się w życiu, bo być może zabrakło nadzoru rodzicielskiego czy też wzorców, które powinna przekazywać rodzina, jest ważnym środkiem w katalogu środków wychowawczych przynoszącym wymierne korzyści - mówiła.

Skierowanie nieletniego do tego ośrodka ma być istotnym elementem pracy kuratorów z nieletnimi. - Kolejnym środkiem byłoby już osadzenie nieletniego w zakładzie zamkniętym. To wszystko będzie zmierzało do zmiany postaw tych młodych, pogubionych w życiu ludzi, aby społeczeństwo odzyskało ich, a wręcz pokazało, jak może wyglądać życie inne, niż znają dotychczas - podkreśliła prezes mieleckiego sądu.

Miasto od początku było na „tak”

Na potrzeby funkcjonowania tego ośrodka miasto przekazało pomieszczenia przy ul. Biernackiego. Ministerstwo dało natomiast pieniądze na jego funkcjonowanie - blisko 250 tys. zł.

- Kiedy w czerwcu z panią prezes (Sądu Rejonowego w Mielcu) zaczęliśmy rozmawiać o tym ośrodku, od razu w głowie zacząłem szukać, jaki lokal i w którym miejscu moglibyśmy usytuować tego typu ośrodek. Moja odpowiedź od początku była na „tak”. Jako miasto wchodzimy w ten pomysł, bo jest on ważny dla mieszkańców - powiedział Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

- Dzisiaj jest możliwość, żeby ci młodzi ludzie, którzy znajdują się gdzieś na zakręcie, mogli w takich fajnych i godnych warunkach resocjalizować się, choć to trudne słowo - ja bym to bardziej odebrał jako wsparcie i pomoc, żeby te pomieszczenia były dobrym duchem dla nich - dodał.

„Deska ratunku”, by nie odłączać od rodziny

Utworzenie ośrodka pozytywnie odbiera też samorząd powiatu mieleckiego, który jest organem prowadzącym szkoły ponadpodstawowe w Mielcu. - Chciałbym wyrazić uznanie za tę inicjatywę i skuteczną realizację - powiedział Andrzej Bryła, wicestarosta powiatu mieleckiego.

- Wiemy, jak trudny jest obecnie proces wychowania zwłaszcza na etapie wchodzenia młodzieży w życie dorosłe i wiemy, jak czasem łatwo jest zejść z tej właściwej drogi wychowania. Bardzo się cieszymy, że młodzież z naszego terenu będzie miała możliwość jeszcze przed tym odłączeniem od rodziny, izolacją w ośrodkach zamkniętych, terapii i wsparcia - dodał.

- To miejsce będzie dawać nadzieję dla tych młodych osób, które być może gdzieś w toku swojego życia znalazły się na jego zakręcie w trudniejszym momencie. To będzie bardzo ważne, że nie będą odizolowani tylko w swoim środowisku bedą mogli się spotykać i walczyć o lepszą przyszłość - dodał w imieniu posła Fryderyka Kapinosa jego asystent Kamil Kagan.

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (79)

REWIZORREWIZOR

34 2

Mógł się pan vice minister napić piwa z uczniami ZST, na dużej przerwie, pod żabką na Pułaskiego. P.S. istnieje szansa, że mógł też dać w szyję, na okolicznych ławeczkach osiedla Żeromskiego, po lekcjach! 15:16, 05.12.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

POCZEKAMY POCZEKAMY

8 1

W MIELCu jest dramat jeżeli chodzi o demoralizacje nieletnich!!!
Wynika to z tego iż być może jest to miasto robotnicze i ludzie tyrają na trzy zmiany a małolat idzie gdzie "łatwiej" się mu lenić, obijać i mieć w tyłku jak się go nie przypilnuje a dziś
- NAUCZYCIEL SIĘ BOI ZAREAGOWAĆ
- RODZICE OD RAZU POMÓWIENIA I KARTY
- ALE KURATORZY Z MIELCA MAJĄ TO POPRAWIĆ - BABABABABABABABABABAHAHAHAHAHA
SKOŃCZY SIĘ NA WYŁUDZENIU ALIMENTÓW OD RODZICÓW A MŁODY PO 18-=20 I TAK PATOLOGIA

NO ALE MOŻE TRZEBA POCZEKAĆ ? 23:29, 05.12.2022


zlikwidować MOPSzlikwidować MOPS

2 0

to co rozwalili rodzin w Mopsie to tego już nie wrócą 00:11, 06.12.2022


JAK WYŁUDZAJĄ JAK WYŁUDZAJĄ

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


zero dzieci przezzero dzieci przez

5 0

Do pełzającej katastrofy demograficznej rękę przyłożyły zarówno wojujące feministki ale UKRIŃCY nam to zrekompensują i może dostaniemy dodatkowe 20 lat na naprawę systemu ??? 10:47, 06.12.2022


mops rządzi miastem mops rządzi miastem

2 0

Małolaty w tym mieście robią co chcą a mopsy i feministyczne mieleckie organizacje jeszcze podkładają kłody rodzicom i nie ma jak tych małoletnich ratować a jak rodzice nie uratują to ŻADNA INSTYTUCJA NIE URATUJE ??? 00:54, 09.12.2022


pytampytam

24 1

I co ma dac ten osrodek? Czy to oznacza ze kuratorzy sadowi oraz pracowniy GOPS/MOPS sobie nie radza i tworzymy nowe? Z wieloletnich doswiadczen wynika ze porzadna rodzina zastepcza wyprowadza na prosta dzieci z patologicznych rodzin bo z dziecmi sa 24 godz/dobe i wiedza o nich wszystko dlatego sa w stanie odpowiednio reagowac jak normalny rodzic. Nie da sie dziecka wychowac majac z nim kontekt 2 3 a moze za4 godziny kilka razy w tygodniu a moze w miesiacu. 15:20, 05.12.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

MartaMarta

3 6

Ośrodek ma tylko wesprzeć, nie wychować. Od wychowania są rodzice 17:40, 05.12.2022


Do MartaDo Marta

3 3

RODZIC NIE MA ŻADNYCH PRAW = ŻADNYCH
NIE WIESZ TO NIE P..... ALBO SPRÓBUJ
CWANY MAŁOLAT ZROBI CI PROWOKACJE, KOCHANEK 15ki POŚWIADCZY CO ONA TAM WYMYŚLI I MASZ KARTĘ I ALIMENTY I NIKT SIĘ CIEBIE O ŻADNE ZDANIE NIE PYTA
A JESZCZE CIE Z DOMU WYRZUCĄ
ALBO GÓWNIARZ NAŚLE NA CIEBIE KOMORNIKA I CI ZABLOKUJE KONTO I MŁODSZYM DZIECIOM LEKARSTW NIE KUPISZ

NIE MASZ POJĘCIA CO SIĘ DZIEJE Marta !!! 23:33, 05.12.2022


DOBROWOLNE ?DOBROWOLNE ?

3 1

Dobrowolne alimenty na dziecko 18-25 ci założą a zrobią to tak;

- pijący, palący, wulgarny puszczalski małolat załatwi z pomoca kuratora w 1min rodziców a SYSTEM DZIAŁA TYLKO W JEDNĄ STRONĘ, nwet jak kurator zauważy że coś z małolatem jest nie tak to CHCE PRZEŻYĆ I ZROBI WSZYSTKO BY MAOLAT BYŁ ZADOWOLONY I ŚWIĘTY SPOKÓJ co w kolejnych latach tylko pogarsza sytuacje ale samo porozumienia wyglądają tak;

- założy ci taki zdemoralizowany małolat kartę z kochankiem lub koleżankami albo nawet nie???
-potem wystąpi o alimenty
-jak będziesz oburzony to kurator ci zaproponuje 600 za porozumienie i płacisz x a jak nie to y
-jak bedziesz się opierać bo jak to jak ty za wszystko małoletniemu płacisz to jakie alimenty
- to ci ZAOCZNIE sprawę założą i naślą na twoja rodzinę komornika i poblokują wam konta tak byście nawet kredytu czy leków nie zapłacili
- tak załatwiają porozumienia dla zdemoralizowanej młodzieży
- a potem taki obiecuje latami że zda maturę, że nie może znaleźć pracy i trwa to latami i sąd daje bo nie ze swoich to co?

PYTANKO

CZY TAK SAMO BĘDZIE Z TYM OŚRODKIEM ITAK SAMO SIĘ RODZICÓW BĘDZIE ZOBOWIĄZYWAŁO - DOBROWOLNIE ? 09:32, 06.12.2022


prawo jest złeprawo jest złe

2 0

prawo promuje lenistwo i kąbinatorstwo
w USA 18 i pracujesz, w Japoni 16-18 w GB to samo i w wielu innych a w Polsce największy socjal tylko że za pieniądze czyjeś czyli (rodziców) i cała rodzina ciermi przez taka czarna owcę co "studiuje" na turystyce przestrzeni i jedzie na miernych byle zaliczyć i dalej NIE PRACOWAĆ
Ten kraj w takim systemie prawnym NIGDY nie dogoni EU a tym bardziej nie powalczy z USA,GB,JAPONIĄ a nawet z Chinami ......
Jesteśmy też skazani na wyludnienie ponieważ na ściemie jedzie się 22-23a nawet do 25 a dawniej młodzież po zawodówce 17-18 i pracowała a teraz ???
Potem rodzina to po 30tce i pierwsze dziecko w wieku 35 o ile wogóle bo LENIWEMU sie nie chce i jeszcze to lewicowe podejści;
Państwo niech da mieszkanie, auto, stypendium, a najlepiej wcześniejszą emeryturę tak juz po 25 ? 09:44, 06.12.2022


boryna z rzochowaboryna z rzochowa

21 3

o i jest nasz wyklęty prezydent rzochowa kiedyś kukizowiec dziś ziobrowiec bez szans na lepsze jutro ten to jest dopiero na życiowym zakręcie miejmy nadzieje że będą jakieś etaty dla jego no i dla rodziny 15:27, 05.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Tylko KASATylko KASA

4 3

Dziś małoletnia 14/15/16... letnia ....... szuka sobie kochanka którym może sterować, ważne by był *%#)!& albo naiwny. Potem mu wmawia jacy rodzice to ..... i jak Ona ma ciężko bo nie dają na wódkę i papierochy, bo jej ten wstrętny stary wyrzuca kochanków a ona ma około 15 i jak to on śmie i ci rodzice do tego się stawiają no to prowokacja. Robi taka prowokacje, udaje ofiarę i oczywiście kochanek potwierdza no bo nie dostanie jak nie potwierdzi i rodziców z mieszkania się wyrzuca, zakłada się im karty, gnoi i pomawia, rodzice płaca za sądy, adwokatów a sprawa oczywiście odbędzie się zaocznie a dowiecie się o niej jak będziecie mieli poblokowane konta gdy trzeba będzie kupić leki albo chleb lub zapłacić za światło.
Kuratorzy = ????? POMOGĄ WYŁUDZIĆ ALIMENTY ???? = najlepiej za 600zł
To co się dziś w tym kraju dzieje to jakiś DRAMAT a małolaty robią z rodzicami co chcą = DOSŁOWNIE !!!
Wniosek;
TOP JEST TOTALNA WALKA Z RODZICAMI, Z OJCAMI I CAŁĄ RODZINĄ
APS; A na koniec taki obiecuje że zda maturę do niej nie podchodząc i dostaje sowite alimenty a rodzice z kredytami i młodszymi dziećmi popadają w choroby!
Dajcie spokój z tym "miastem" a z rodziców to *%#)!& się robi! 23:45, 05.12.2022


Do tylko kasaDo tylko kasa

2 1

Wojsko ma niedobory młodych ludzi a ktoś musi w końcu odbyć przeszkolenie i takie PANNY, PANOWIE 20-25 lat niech mają pieniądze i pracę, wysłać ich do wojska, OJCZYZNA WZYWA !

Dokładnie tak i niech sądy w końcu przestaną łupić rodziców tylko niech kierują takich leniów do WOJSKA

Chce pieniądze to nie szarpiesz rodziców tylko PANIENKO, PANIE idziesz do WOJSKA i to z nakazu sądowego. Należało by nawet przejrzeć które to "GIGUSIE" żerują na rodzicach i jak symuluje, albo to nie studia dzienne na poważnych kierunkach to do wojska i bez gadania a po wojsku może zostać!

I sprawie wysoce niesprawiedliwych alimentów zabieranych rodzicom przez 20-25 latków a faktycznie się nie uczących mamy z głowy i taka 25 letnia pani nie powie że z jej kwalifikacjami dla niej pracy nie ma - JAK TO NIE MA ? 18:34, 06.12.2022


IncydentIncydent

30 0

Warchoł nie chce karać. Piekło zamarzło 15:56, 05.12.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PRAWO PLPRAWO PL

5 2

Po co karać z tego są pieniądze?
Taki ośrodek kosztuje i rodzice będą płacić a PATO=MŁODZIEŻY lawinowo przybywa bo mamy bezstresowe wychowanie na lenia i to jest WYNIK ! 23:36, 05.12.2022


OKRADAJĄ OKRADAJĄ

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


POMYSŁ DLA SĄDU !!!POMYSŁ DLA SĄDU !!!

3 0

Wojsko ma niedobory młodych ludzi a ktoś musi w końcu odbyć przeszkolenie i takie PANNY, PANOWIE 20-25 lat niech mają pieniądze i pracę, wysłać ich do wojska, OJCZYZNA WZYWA !

Dokładnie tak i niech sądy w końcu przestaną łupić rodziców tylko niech kierują takich leniów do WOJSKA

Chce pieniądze to nie szarpiesz rodziców tylko PANIENKO, PANIE idziesz do WOJSKA i to z nakazu sądowego. Należało by nawet przejrzeć które to "GIGUSIE" żerują na rodzicach i jak symuluje, albo to nie studia dzienne na poważnych kierunkach to do wojska i bez gadania a po wojsku może zostać!

I sprawie wysoce niesprawiedliwych alimentów zabieranych rodzicom przez 20-25 latków a faktycznie się nie uczących mamy z głowy i taka 25 letnia pani nie powie że z jej kwalifikacjami dla niej pracy nie ma - JAK TO NIE MA ? 18:31, 06.12.2022


VerdaVerda

25 0

nie widać ferdka ani czarnoksiężnika czyżby coś się zmieniło? 16:00, 05.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mielczankaVmielczankaV

9 0

Bo to jest juz od dluzszego czasu (nie)zjednoczona prawica PiS i SP. Niby razem ,a jednak osobno! Prezes nie pozwolil Kapinosowi "byc twarza" tego kolejnego juz jakiegos otwarcia czegos tam. 18:23, 05.12.2022


JaanJaan

18 4

Nie chcą karać...a w ustawie gdzie autorem jest niejaki warchoł wsadza się do więzienia 14 latków.... gdzie mogą przebywać z dorosłymi więźniami....obłuda warcholstwa niepojeta !!!!! 18:57, 05.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

i co?i co?

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


20 i do pracy20 i do pracy

3 1

Zobacz sprawę z Hiszpanii gzie 15 latek zabił wszystkich domowników bo mu internet zabrali rodzice to się zastanowisz nad pisaniem bzdur!
PS;
W Anglii szkoły są głównie z internatem i to te podstawowe i jakoś tam nie ma żadnego problemu?
W USA alimenty s ado 18, W Japonii 16-18 i w GB też a w Polsce na obiecanki, *%#)!& łupi się rodziców po całości a taki 20 paro letni leń ma w nosie cos robic bo po co? 11:53, 06.12.2022


LL

19 1

Ten pan i jego szef są tyle warci co kupa kłaków wszystko pod policzkę Zobaczcie co zrobili z kierowcami Oni nie pijanych kierowców tylko uczciwych kierowców to jest patologia 20:44, 05.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POCZEKAMYPOCZEKAMY

3 1

W Mielcu jest potężny problem z zdemoralizowaną młodzieżą więc próbują
Bo jak temat pociągnie TVN, POLSAT czy INFO to będą mieli dupohron że próbowali ale no .... 23:49, 05.12.2022


DyabełDyabeł

5 1

Coż to za ryj który będzzire mnie pouczał , jak dostałem pała zomo ...w 1991 ...od Pomany .. 21:22, 05.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CHŁOPIECHŁOPIE

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mops rządzi miastem mops rządzi miastem

2 0

Małolaty w tym mieście robią co chcą a mopsy i feministyczne mieleckie organizacje jeszcze podkładają kłody rodzicom i nie ma jak tych małoletnich ratować a jak rodzice nie uratują to ŻADNA INSTYTUCJA NIE URATUJE !!!!! 00:56, 09.12.2022


Rolnik Andrzej .Rolnik Andrzej .

6 0

Ewidenntny gej .. 21:28, 05.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ROMAN WARSZAWSKIROMAN WARSZAWSKI

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Standard pl2022Standard pl2022

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Nie daje szansNie daje szans

5 2

Jak prowadzi to sąd i kuratorzy z Mielca to skończy się na znalezieniu sobie kochanka i próbie wyrzucenia rodziców z ich własnego mieszkania prowokacją i oczywiście zakładaniem im kart = standardowe działanie!!
Znacie temat z 600zł za polubowne alimenty albo dużo większe w sądzie i to zaocznie i komornik dla rodziców, blokada kont itd.....
Wiadomo jak działa system? 23:25, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


IncydentIncydent

5 3

Walnij w stół a nożyce się odezwą. Napisz prawdę a jedna osoba pod wieloma nickami będzie bronić Pisu jak własnego koryta 01:14, 06.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mops rozdaje kartymops rozdaje karty

1 0

Małolaty w tym mieście robią co chcą a mopsy i feministyczne mieleckie organizacje jeszcze podkładają kłody rodzicom i nie ma jak tych małoletnich ratować a jak rodzice nie uratują to ŻADNA INSTYTUCJA NIE URATUJE 00:57, 09.12.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Następna agentkaNastępna agentka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


A tu kolejna agentkaA tu kolejna agentka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


i znówi znów

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


itditd

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Co się w tym kraju dCo się w tym kraju d

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


H.HIMMLERH.HIMMLER

9 0

KOLEJNA MAFIJNA FIREMKA BY WYE...BAĆ NORMALNYCH LUDZI NA HAJS. 09:05, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

GienekGienek

7 0

Panie ! dzisiaj dzieci ? Z kim ? Dzisiejsze qr...wy rrz...nie się tylko w dup...sko , na koniec kebab , masz i spier....aj. 09:26, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PYTANKO ?PYTANKO ?

8 1

Może sądy zaczną w końcu cos wymagać od tych 20 paro latków chociaż studiów dziennych i jakiś ocen a nie łupić rodziny bo leniowi się należy? 10:07, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MIELECMIELEC

4 0

na HEj jest niezła cenzura
panowie piszą która i gdzie w Mielcu i kogo ? 10:19, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jasnejasne

4 1

Nie wolno pisać jak dzis załatwia się rodziców czy mężów
To niepoprawne politycznie 10:23, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NA YOUTUBE NA YOUTUBE

3 0

ROMAN WARSZAWSKI ROZMOWA Z MATKĄ => ZOBACZYC NA YOUTUBE 10:26, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Poszukiwana Poszukiwana

3 1

"Polak szuka żony Ukrainki / Ukrainka szuka męża Polaka"
Polki poszły w FEMINIZM to żaden facet nie chce się już z nimi żenić a co dopiero mieć dzieci. Polacy szukają obcokrajówek i z nimi zakładają rodziny a tu się boją 10:29, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FEMINIZMFEMINIZM

4 1

FEMINIZM sie broni więc połowa informacji ...... i cenzura
Nie można mówić o nowym programie w sejmie;
MIESZKANIE ZA POMÓWIENIE 10:42, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jasnejasne

5 1

Skończy się na kolejnym wchodzeniu w brudnych butach do intymności rodzin i dopiero demografia padnie ? Kolejne ETATY a rodzice będa alimenty płacić a jak nie to im komornik wszystko zabierze? Zobaczymy co to chcą zrobić 12:28, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POMYSŁ DLA SĄDÓW POMYSŁ DLA SĄDÓW

4 0

Wojsko ma niedobory młodych ludzi a ktoś musi w końcu odbyć przeszkolenie i takie PANNY, PANOWIE 20-25 lat niech mają pieniądze i pracę, wysłać ich do wojska, OJCZYZNA WZYWA !

Dokładnie tak i niech sądy w końcu przestaną łupić rodziców tylko niech kierują takich leniów do WOJSKA

Chce pieniądze to nie szarpiesz rodziców tylko PANIENKO, PANIE idziesz do WOJSKA i to z nakazu sądowego. Należało by nawet przejrzeć które to "GIGUSIE" żerują na rodzicach i jak symuluje, albo to nie studia dzienne na poważnych kierunkach to do wojska i bez gadania a po wojsku może zostać!

I sprawie wysoce niesprawiedliwych alimentów zabieranych rodzicom przez 20-25 latków a faktycznie się nie uczących mamy z głowy i taka 25 letnia pani nie powie że z jej kwalifikacjami dla niej pracy nie ma - JAK TO NIE MA ? 18:29, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

jasnejasne

3 0

Skupili się na pomawianiu ojców i walką z rodzicami to mają
Skończy sie na tym że będa sprawy w sądach i kurator, prawnik, komornik i ktoś tam jeszcze zarobi a RODZICE NIECH PŁACĄ 09:02, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dddd

5 0

ile jest wart zastępca zero ? 13:46, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????

6 0

Pytanie zasadnicze.Ile osób będzie tam zatrudnionych? Kto będzie płacił im pensje-w jakiej wysokości? 19:50, 07.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasnejasne

2 0

A za kogo pieniądze są niszczone rodziny przez MOPS i za co ta skrajnie szkoliwa społecznie organizacja funkcjonuje ??? 23:34, 08.12.2022


BbbBbb

4 0

Po co ten *%#)!& Warchoł brudzi Mielec? Wiśniewski wyhamuj! 38 lat pracowałam w mieleckich szkołach i ani raz nie spotkałam się z kuratorem, który byłby zaangażowany w rozwiązanie problemów moich uczniów. Nawet nie kwapili się, by porozmawiać z wychowawcą. Smacznej kawy życzę kuratorom w nowej siedzibie. 🙁Wychowawcom życzę zdrowia. 00:13, 08.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BbbBbb

3 0

Napisałam *%#)!& Warchoł. Czy to wulgaryzm, że cenzurujecie? 🤣👎 00:15, 08.12.2022


TEZA BEZPRAWIA ???TEZA BEZPRAWIA ???

1 0

TEZA = A może ośmiornica w Mielcu wygląda TAK
FEMINISTKI buntują MOPS i mają tam swoje ETATY ten idzie do prezydenta i przekazuje mu wersje MOSc pod naciskiem FEMINISTEk które są podbuntowane przez INTERESANTÓW "PANIE zainteresowane pozbyciem się męża lub małolacie która chce pozbyć się rodziców i dostawać pieniążki na papierosy i alkohol". Dalej Prezydent mając wersję z jednej strony spotyka się z sądem i uwiarygadnia FEMINISTKi i ich punkt widzenia a to wprost przekłada się na brak konsekwencji za pomówienia, szkalowanie, wyłudzanie alimentów, oraz stalking? Wyroki zapadają jednostronnie i pod wpływem MOPsów które sieją zamieszanie i są zainteresowane wsparciem PATOLOGII a szukają pieniędzy u pracujących i tak dochodzi do BEZPRAWIA bo może sąd jest pod naciskiem takich grup i umyślnie lub nie podejmuje złe decyzje i buduje się banda NIEROBÓW w Mieście gdzie bezrobocia nie ma i brakuje pracowników a ludzdzie chcący pracować i żyć uciekają z tego miasta coraz szybciej?

PODSUMOWANIE
Tą ścieżkę nacisków, jednostronnie wspierającą jedną płeć lub walczącą z rodzicami, walczącą z rodzina i wpychanie się z BUTAMI do rodzin trzeba mocno przemyśleć i może kogoś tam zmienić??? 23:33, 08.12.2022


BbbBbb

4 0

Panie P. Cynkier. Uczyłam Pana o wolności słowa, nie o cenzurowaniu faktów🙁życzę zdrowia i mądrego przemyślenia 00:26, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MIELEC MASAKRAMIELEC MASAKRA

4 0

PREZYDENT WIŚNIEWSKI PROMUJE ZŁYCH LUDZI !!!!!!!

MIAŁ TO BYC NOWOCZENY PREZYDENT A teraz Mielec jest kilka lat do tyłu i mimo ogromnej kasy światło się ludziom wyłącza = MIELEC MASAKRA 12:39, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zarząd komisaryczny zarząd komisaryczny

4 0

Przecież w Mielcu jest układ który żeruje na rodzinach udając organizacje pomocowe oparty o elementy z MOPsu i walczą z rodzinami, niszczą relacje , pomawiają ojców, niszczą rodziców, wyłudzają alimenty ale przede wszystkim na tym SKUR...E ZARABIAJĄ
Oby w Mielcu się władze zmieniły i pogoniły połowę MOPsu i te wkoło nich SKRAJNIE FEMINISTYCZNE organizacje !!!!

CHCEMY RODZIN GDZIE OBIJE RODZICE PRACUJĄ A DZIECI POMAGAJA I SIE UCZA A NIE PATOLOGII !!!! 12:51, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FEMINISTKI TERAZFEMINISTKI TERAZ

3 0

A FEMINISTKI forsują co chcą a Polscy faceci jak mięso armatnie
Wprowadzili ustawę MIESZKANIE ZA POMÓWIENIE i nawet mieszkając y konkubenta/kochanka małolata może wyrzucić faceta z jego domu a on musi za wszystko nadal płacić!

Będzie jak w Hiszpanii, faceci nie będą się angażować w związki ilość małżeństw RUNIE NA GLEBĘ, brak małżeństw i dzieci, Polki jak Hiszpaniki będą szukały mężczyzny po całej EU a faceci nie zaproszą do siebie dziewczyny. Max przelotne relacje BUNGA BUNGA bez zobowiązań unikając ryzyka pomówienia. Stosunek najlepiej z ukrytą kamerą aby się zabezpieczyć przed urojonym gwałtem. Tak daleko idące uprzywilejowanie kobiet inaczej nie może się skończyć jak zniszczeniem RODZIN a dzieci będzie miał tylko totalny FRAJER lub ryzykant wysokich lotów. Koniec końców będę u nas robić dzieci gwałciciele z pontonów o niezidentyfikowanym pochodzeniu islamskich afrykanów. Lewacki zachód nadchodzi rękami FEMINISTEK a UE w tym tylko roku straciła ponad 50 mil rdzennych mieszkańców a ratuj się UKRAINĄ i AFRYKĄ gdzie z dzietnością nie mają żadnych problemów.
Mamy już to co w HSZPANII a Panowie śpią i udają że ich to nie dotyczy - ciekawe czy w obronie kraju też tak bedzie wyglądała solidarność - każdy spier.....li gdzie się tylko da? 15:25, 08.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

....

0 1

Bredzisz niemoto. 22:04, 08.12.2022


tarararatararara

1 0

a roksa po co jest !
Rodzic dziś nie ma praw to małolat robi co chce 23:58, 09.12.2022


RobertRobert

1 1

Przez długi czas nie mogłam spłacić mojej pożyczki, której termin spłaty dawno minął, a dzięki znajomemu dowiedziałуm się o serwisie scorector com, który dzięki kursowi finansowemu może pomóc mi wyjść z długów. Już na początku kursu zauważyłеm efekty, żałuję, że nie skorzystałуm z ich usług wcześniej 17:28, 08.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

....

2 0

Szkoda ze roksy nie poznalas. Zarobilabys razem z kolezanka. 22:02, 08.12.2022


....

2 0

Dla patusów pała i ciasne drzwi, a nie ośrodek. Patusy rozumieją tylko język siły. Wspierajcie talenty, a nie patologie! 22:05, 08.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasnejasne

2 0

Tam jedna małoletnia dup...dajka powie drugiej jak robić prowokacje na rodzicach i jak urobić kochanka by to potwierdzał co patologia mówi i mamy WALKĘ z RODZINĄ a nie pomoc
To się będzie działo w MOPSie ale może o to chodzi by przy mieszaniu w rodzinach uzasadniać potrzebę istnienia MOPsu bo przecież ta instytucja jest szkodliwa społecznie i do natychmiastowej likwidacji, to przez tą instytucje FEMINISTKI mieszają ....... 23:31, 08.12.2022


REKLAMA

TEZA BEZPRAWIATEZA BEZPRAWIA

2 0

TEZA = A może ośmiornica w Mielcu wygląda TAK
FEMINISTKI buntują MOPS i mają tam swoje ETATY ten idzie do prezydenta i przekazuje mu wersje MOSc pod naciskiem FEMINISTEk które są podbuntowane przez INTERESANTÓW "PANIE zainteresowane pozbyciem się męża lub małolacie która chce pozbyć się rodziców i dostawać pieniążki na papierosy i alkohol". Dalej Prezydent mając wersję z jednej strony spotyka się z sądem i uwiarygadnia FEMINISTKi i ich punkt widzenia a to wprost przekłada się na brak konsekwencji za pomówienia, szkalowanie, wyłudzanie alimentów, oraz stalking? Wyroki zapadają jednostronnie i pod wpływem MOPsów które sieją zamieszanie i są zainteresowane wsparciem PATOLOGII a szukają pieniędzy u pracujących i tak dochodzi do BEZPRAWIA bo może sąd jest pod naciskiem takich grup i umyślnie lub nie podejmuje złe decyzje i buduje się banda NIEROBÓW w Mieście gdzie bezrobocia nie ma i brakuje pracowników a ludzdzie chcący pracować i żyć uciekają z tego miasta coraz szybciej?

PODSUMOWANIE
Tą ścieżkę nacisków, jednostronnie wspierającą jedną płeć lub walczącą z rodzicami, walczącą z rodzina i wpychanie się z BUTAMI do rodzin trzeba mocno przemyśleć i może kogoś tam zmienić? 23:28, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mops rządzi miastem?mops rządzi miastem?

2 0

Małolaty w tym mieście robią co chcą a mopsy i feministyczne mieleckie organizacje jeszcze podkładają kłody rodzicom i nie ma jak tych małoletnich ratować a jak rodzice nie uratują to ŻADNA INSTYTUCJA NIE URATUJE ???? 00:53, 09.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KURATORZY ????KURATORZY ????

2 0

To co dziś się dzieje to patrzymy i nie wierzymy, co się odstawia i jak niszczone są rodziny!
System który pozwala wielokrotnie skazanej GALERIANCE szkalować rodziców i wraz z kolejnym kochankiem o wiele starszym starym gościem niszczyć swoich rodziców bo chce na picie, papierochy i kondony i na bezpodstawnej prowokacji bez jakichkolwiek dowodów buduje obraz rodziny a dalej na oszczerstwach buduje wyłudzenie alimentów jest *%#)!& MIELCA i dziś takie PATOLOGIE mają miejsce masowo za wsparciem instytucji Państwowych! Na pracujących i porządnych rodziców nasyła się komorników by szantażować ich i odbierać im majątek - to miasto to ......
To jest PATO-SYSTEM prawny produkcji leniów i lemingów gdzie czarna owca w rodzinie ma więcej praw niż rodzice i rodzeństwo i jest więcej warta a wszyscy inni mają cierpieć

ALE ZAROBI KOMORNIK, KURATOR, SĄD, PRAWNIK, I MOPS MA STATYSTYKI I MOŻE PCHAĆ GÓW...NO

Wszyscy zadowoleni tylko rodziny rozbite i galerianka za kilka lat się znudzi będzie problem !!! 23:43, 09.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hymn ?????hymn ?????

1 0

https://www.youtube.com/watch?v=kaRYPhekXjY&list=RDGMEMQ1dJ7wXfLlqCjwV0xfSNbA&index=2 01:25, 11.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%