Zamknij
REKLAMA

Mielczanie w cyklu niepodległościowych spotkań [FOTO]

23.20, 13.10.2018 P.C
Skomentuj
REKLAMA

4 czerwca 2018 miała miejsce Inauguracja projektu "Ku Niepodległej - śladami bohaterów i miejsc pamięci" wpisującego się w ogólnopolski Program "100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski" realizowanego przez Szkolne koło Caritas przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.

Projekt, który ciągle trwa, finansowany jest ze środków Caritas Polska i Jeronimo Martins Polska SA i jest jednym z dwóch na terenie Diecezji Tarnowskiej. Realizacja zadań w tym przedsięwzięciu zakończy się 26 listopada 2018 konferencją podsumowującą w auli ZST.

W środę, 26 września na Stadionie Gryfu Mielec odbył się Meeting Niepodległościowy, w którym młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Mielca rozegrała mecz piłki nożnej. W przerwie meczu miała miejsce  część oficjalna: odśpiewanie Hymnu oraz wystąpienie Starosty powiatu mieleckiego Zbigniewa Tymuły, Dyrektorów  szkół i wypuszczenie stu balonów na 100-lecie Niepodległości. Następnie odbyła się Sztafeta Niepodległościowa 100x100  i wręczenie nagród.  

Po części oficjalnej - grupa zgłoszonej wcześniej młodzieży wyruszyła w Rajdzie rowerowym do miejsc pamięci Powstańców Styczniowych i Legionistów w Chorzelowie i Tuszowie Narodowym. Po drugiej połowie meczu,  odbyła się Sztafeta 11x800, której organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. R. Sitki w Mielcu.

Kolejne działania zaplanowane w projekcie to Lekcje historii na Cmentarzu Parafialnym. O bohaterstwie Powstańców Styczniowych i Legionistów opowiadał będzie przy ich grobach mgr Krzysztof Haptaś, historyk Muzeum Regionalnego w Mielcu.

26 października 2018 w auli ZST odbędzie się konferencja popularno- naukowa, której gościem będzie Ks. prof. J. Królikowski.

W listopadzie zaplanowany został koncert pieśni patriotycznych z degustacją potraw, na który zaproszeni zostaną seniorzy z terenu ziemi mieleckiej

Podsumowanie projektu odbędzie się 26 listopada 2018. Rozpocznie je msza święra w intencji Ojczyzny w kościele MBNP, Patronki Miasta Mielca, a gościem specjalnym będzie prof. K. Szwagrzyk z IPN Warszawa.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%