Zamknij

Sześć kulturalnych projektów. Inicjatywa mielczan

hm 07:43, 25.07.2025 Aktualizacja: 09:45, 25.07.2025

Znamy wyniki naboru inicjatywy kulturalnych w ramach projektu „Ja w mieście 2”!  Mielczanie i mielczanki ponownie pokazali, że kultura lokalna ma wielką moc.

Znamy już wyniki naboru inicjatyw kulturalnych w ramach projektu„Ja w mieście 2”, realizowanego w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2025. - Po raz kolejny mieszkańcy i mieszkanki Mielca udowodnili, że mają pasję, kreatywność i nieustającą chęć do działania na rzecz wspólnego dobra i kultury - przekazuje Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Komisja rekomendowała warunkową realizację poniższych inicjatyw:

1. Bawimy się modą w Mielcu – projekt łączący pokolenia poprzez modę, styl i kreatywność, zaproponowana przez W & Modowe szaleństwa,

2. Koloryt Rzeszowiaków – inicjatywa celebrująca lokalny folklor i dziedzictwo kulturowe regionu, zaproponowana przez Grupę nieformalną „Rzeszowiacy 1960-1975”,

3. Mielec 555 – artystyczne odkrywanie historii miasta – twórcze spojrzenie na przeszłość Mielca w roku jubileuszowym, zaproponowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu – Klub Środowisk Twórczych,

4.  Osiedlowe Kino Letnie „Sąsiedzkie kino: Żeromski na ekranie” – kino plenerowe, które połączy pokolenia i sąsiedzką wspólnotę, zaproponowana przez Radę Osiedla Borek,

5. Spektakl Patriotyczny „Aniołom Szepnij To – widowisko na 80. rocznicę wyzwolenia Polski (1945–2025), które wzruszy i poruszy serca widzów, zaproponowana przez Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku,

6. Tworzymy razem – artystyczne spotkania międzypokoleniowe – przestrzeń dla dialogu i współpracy pomiędzy młodszymi i starszymi mieszkańcami Mielca, zaproponowana przez Amatorską grupę teatralną „Teatralny MIX”, działającą przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.

Powyższe sześć inicjatyw zostało wyłonionych warunkowo. Ich realizacja uzależniona jest od uwzględnienia rekomendacji Komisji, zgodnie z regulaminem programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2025. - Przed nami etap dopracowywania wybranych inicjatyw we współpracy z zespołem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu – tak, by każda z inicjatyw mogła jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby lokalnej społeczności - podkreśla mielecki ośrodek.

Projekt „Ja w mieście 2” to część ogólnopolskiego programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2025, którego celem jest wspieranie oddolnych działań mieszkańców i rozwijanie lokalnego potencjału kulturowego.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%