Uroczyste otwarcie wystawy, które odbyło się 25 listopada, przyciągnęło wielu gości. Prezentowane kostiumy teatralne zostały stworzone przez Barbarę Goraj na potrzeby dwóch działających w Ośrodku grup teatralnych – dorosłego teatru „Uciecha” oraz dziecięcego teatrzyku „Frajda”. Kostiumy zachwycają bogatymi detalami, wyobraźnią i starannością wykonania, odzwierciedlając nie tylko talenty, ale także ogromną pasję autorki.
Drugą częścią wystawy jest unikalna kolekcja naparstków z różnych stron świata. Wśród eksponatów znalazły się zarówno typowo kolekcjonerskie naparstki o misternych zdobieniach, jak i te przedstawiające słynnych ludzi, miejsca święte, motywy roślinne, owady, a także symbole państw, miast i znanych miejsc.
Barbara Goraj, autorka wystawy, jest prawdziwą artystyczną duszą. Mimo braku formalnego wykształcenia krawieckiego, z powodzeniem projektuje i szyje kostiumy, a jednocześnie wciela się w role aktorskie na deskach teatru. Jej aktywność artystyczna nie ogranicza się jednak tylko do teatru. Goraj maluje olejne obrazy, tworzy stroiki, dekoracje oraz zajmuje się kronikarstwem.
Przez dekadę, w latach 2013–2023, pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Klub Dobrej Współpracy, które zrealizowało wiele projektów unijnych, promując kulturę gminy Tuszów Narodowy. Pracując wcześniej w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, rozwijała swoje talenty artystyczne, które obecnie podziwia lokalna społeczność.
Wystawa w Grochowem to nie tylko okazja do podziwiania wyjątkowych dzieł, ale również inspiracja do poznania niesamowitej osobowości Barbary Goraj i jej pasji.