Zamknij
REKLAMA

Wkrótce „Dygresje”. Można przesłać swoje utwory

11.37, 03.10.2022 . Aktualizacja: 11.38, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Osoby piszące z Mielca i okolic, które piszą niebanalne utwory, zasługujące na należyty rozgłos i uznanie czytelników, Mieleckie Towarzystwo Lierackie zaprasza na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego. 


W oparciu o pracę redakcyjną Mieleckiego Towarzystwa Literackiego zarówno znani twórcy, jak również nikomu nieznani debiutanci, każdego roku dostają szansę debiutu w piśmie „Dygresje”. Do współtworzenia szóstego numeru pisma, który ukaże się w grudniu 2022 roku, i będzie zawierał przegląd regionalnej twórczości literackiej, zapraszani są piszących pod warunkiem, że potrafią wznieść się ponad przeciętność. 

- Zapraszamy bez względu na to jakie stowarzyszenie reprezentują, czy też piszą po prostu do szuflady. Chcemy, aby była to szczególna artystyczna prezentacja, obecnego niełatwego roku, w którym wojna, u naszego wschodniego sąsiada, zdominowała życie wielu ludzi - przekazuje Zbigniew Michalski, prezes MTL.

Aby zaprezentować siebie w tym numerze rocznika, twórca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] minimum 10 wierszy, fragmentu prozy do 15 stron, tekstów krytyczno-literackich względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi. Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 31 października 2022 r. 

- Stanowczo prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę. Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce. Zaproszenie to szczególnie kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży szkół średnich. Jesteśmy zainteresowani na waszym współudziałem w najnowszy numerze rocznika. Każda nadesłana do nas praca zostanie opublikowana na prawach artystycznego debiutu. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby - informuje Zbigniew Michalski.
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%