Zamknij
REKLAMA

Magicznie i lirycznie w Woli Mieleckiej

11:24, 25.02.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

20 lutego 2019 r. Biblioteka Publiczna wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej  gościła znaną mielecką poetkę Aleksandrę Pigułę, prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO .

Swój pierwszy, debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Kropla” wydała w 2012 roku. W następnych latach ukazało się pięć kolejnych  jej zbiorków poezji. Są to: „Dłonie”, „Skrzydła”, „Karuzela” - zbiorek przetłumaczony na język angielski oraz „Strofy na…”. W 2018 roku ukazał się zbiór liryków pt. „49 niedomówień” i sztuka teatralna „Kasetka szczęścia”.

Wiersze z wymienionych tomików były drukowane na łamach almanachu „Zanurzeni w słowie”, „Poezji dzisiaj” nr 107 i 117, Mieleckich Rocznikach Literackich, w tygodniku „Angora”, „Głosie Tyczyna”, „Kurierze Błażowskim”, „Gazecie Kulturalnej”, miesięczniku „, Nasz Dom Rzeszów”, kwartalniku polskim „Krynica” wydawanym na Ukrainie, a także w gazecie polonijnej „Orzeł Biały” w USA. 

Spotkanie z Aleksandrą Pigułą  miało niezwykły charakter. We wiosennym już klimacie słuchacze mogli wznieść się ponad szarość codzienności na skrzydłach jej wierszy. Wierszy fascynujących, zadziwiających i magicznych. Utworów pełnych pasji, emocji, namiętności. Utworów o rzeczach małych i wielkich, o człowieku  i o Bogu, o istocie i sensie życia. W poszczególnych strofach każdy mógł odnaleźć i odczytać siebie i dotrzeć do miejsca, przeznaczonego tylko dla niego. 

Wiersze czytała autorka, poeci z Grupy Literackiej Słowo, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej z Woli Mieleckiej i Podleszan Wiktoria i Aleksandra Bal, Emilia Jemioło, Gabrysia Cisło.

Pani Aleksandra dała się poznać jako osoba niezwykle ciepła i otwarta. Poezja jest dla niej sposobem wyrażania siebie. Lubi dobre kino, muzykę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Prowadzi również autorski blog (poezjaoli.blogspot.com). Pisze teksty piosenek do muzyki Jana Robaka i Alka Berkowicza.

Za niezapomniane chwile, tomiki wierszy rozdane czytelnikom i podarowane bibliotece podziękowała poetce Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator DKK w Woli Mieleckiej. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA