Zamknij
REKLAMA

Ludowy przekaz tradycji. Zobacz nagrania "Chorzelowiaków"

08:10, 26.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” zapraszają do obejrzenia cyklu nagrań związanych ze zwyczajami jakie towarzyszyły naszym pradziadom w trakcie pierwszych miesięcy każdego roku.

Polska kultura ludowa w swoich kartach posiada wiele ważnych elementów tradycji, które z upływem czasu przechodzą w zapomnienie. Aby je ocalić Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” prowadzony przez Bożenę Telegę postanowił zaprezentować dziesięć przyśpiewek, które towarzyszyły mieszkańcom regionu rzeszowskiego i Beskidu Śląskiego przy zimowych i wczesnowiosennych obowiązkach.

Okres zimowy na terenach wiejskich nie oznaczał nudy i monotonii. Wręcz przeciwnie - w chatach kwitło życie towarzyskie, a lokalna ludność spotykała się przy okazji chociażby darcia pierza, karnawału i ostatków oraz babskiego combru.

- Wydarzeniom tym, zawsze towarzyszyła dobra zabawa, zacne jedzenie, śpiewy i hulanki, a także swatanie par. Jeśli chcecie Państwo poznać lub przypomnieć sobie jak to dawniej bywało zapraszamy na stronę internetową chorzelowskiego Ośrodka Kultury – przekazuje Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Wszystkie nagrania można obejrzeć TUTAJ

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KpinaKpina

0 0

Niech tańczą po pandemii, a nie bawią się gdy cierpi lud. 17:04, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%