Polska kultura ludowa w swoich kartach posiada wiele ważnych elementów tradycji, które z upływem czasu przechodzą w zapomnienie. Aby je ocalić Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” prowadzony przez Bożenę Telegę postanowił zaprezentować dziesięć przyśpiewek, które towarzyszyły mieszkańcom regionu rzeszowskiego i Beskidu Śląskiego przy zimowych i wczesnowiosennych obowiązkach.
Okres zimowy na terenach wiejskich nie oznaczał nudy i monotonii. Wręcz przeciwnie - w chatach kwitło życie towarzyskie, a lokalna ludność spotykała się przy okazji chociażby darcia pierza, karnawału i ostatków oraz babskiego combru.
- Wydarzeniom tym, zawsze towarzyszyła dobra zabawa, zacne jedzenie, śpiewy i hulanki, a także swatanie par. Jeśli chcecie Państwo poznać lub przypomnieć sobie jak to dawniej bywało zapraszamy na stronę internetową chorzelowskiego Ośrodka Kultury – przekazuje Damian Małek, dyrektor SOKiS.
Wszystkie nagrania można obejrzeć TUTAJ
0 0
Niech tańczą po pandemii, a nie bawią się gdy cierpi lud.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz