Zamknij
REKLAMA

Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej

13:00, 02.08.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Za nami pierwszy, lipcowy miesiąc wakacji z GOK-iem. Po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej po konsultacji z władzami samorządowymi oraz przychylności wójta Roberta Pluty z dniem 1 lipca br. wznowił swoją działalność.

- Potrzebna była jeszcze pozytywna opinia  Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w  Mielcu w związku z panującą pandemią COVID-19, którą otrzymaliśmy jednocześnie zobowiązując się do przestrzegania wszelkich obostrzeń sanitarnych. Na wszystkich zajęciach, rodzice lub opiekunowie prawni muszą podpisać oświadczenie o stanie zdrowia oraz świadomości ryzyka. Dotyczy to także dorosłych uczestników – przekazują pracownicy GOK.

Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w zajęciach muzycznych, tanecznych, teatralnych oraz chóralnych. Wznowiona została także działalność kapeli ludowej „Padwianie”. Dzięki zakupie ekranu wielkoformatowego LED, Gminny Ośrodek Kultury rozpoczął działalność „Kina letniego”.

W każdy piątek miesiąca o godz. 9.00 została wyświetlana bajka dla dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo i aktualne wytyczne sanitarne liczba miejsc została ograniczona do 24. Wstęp na każdy seans był wolny. Seanse cieszyły się coraz to większym zainteresowaniem. Dodatkowo wyświetlaliśmy bajki dla przedszkolaków z Przedszkola „Promyczek” oraz „Smyków”.

Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został zakupiony laptop z bardzo dobrymi parametrami, dzięki którymi projekcje filmowe mogły być bezproblemowo wyświetlane oraz został zakupiony Parasol Licencyjny, czyli całoroczne pozwolenie na publiczne odtwarzanie utworów audiowizualnych. W ostatnim czasie została także odnowiona scena w sali widowiskowej, co pozwoli  adaptować ją  w zależności od potrzeb poszczególnych wydarzeń.

Zostały odmalowane ściany oraz wymienione kotary. Odświeżenie kolorystyki ścian i kotar wygląda teraz profesjonalnie  i nadaje sali charakter teatralny. Wykorzystując nowy wygląd sceny, w przedostatnią sobotę lipca, zespół muzyczny Variax z województwa świętokrzyskiego wykorzystał naszą scenę oraz ekran wielkoformatowy do nagrania fragmentu  teledysku. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach czy projekcjach w drugim miesiącu wakacji.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PO CO TO?PO CO TO?

1 1

PO CO TO ?
Mamy do tego pandemie ??? 15:35, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA