Zamknij
REKLAMA

Konkurs poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II

11:47, 10.04.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Dnia 9 kwietnia br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbył Gminny Konkurs „Poezji poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II”. 

Konkurs zorganizowany przez GOK skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych terenu gminy Tuszów Narodowy. Cele konkursu to upowszechnianie bogactwa twórczości poświęconej Janowi Pawłowi II, możliwość zaprezentowania własnej twórczości poetyckiej, poszukiwanie młodych talentów oraz doskonalenie sztuki recytacji i śpiewu. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i poezji śpiewanej oraz trzech kategoriach wiekowych: I kat. - ucz. klas I-III, II kat. – ucz. klas IV-VI, kat. III – ucz. klas VII-VIII szkół podstawowych.

Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Siostra Krystyna Wiatr ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Chorzelowie, Karolina Dulik polonista, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Nar. Grażyna Świerczyńska instruktor GOK w Grochowem. 

Komisja po wysłuchaniu 43 recytacji i 13 prezentacji poezji śpiewanej kierując się następującymi kryteriami: dobór tekstu do wieku uczestnika, interpretacja, prostota i naturalność wygłaszania, staranna dykcja, kultura słowa, bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu, odświętny, schludny ubiór oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała nagrody i wyróżnienia. 

W kategorii RECYTACJA:
Kategoria I - uczniowie klas I-III 
Nagrody otrzymali Szymon Maksoń, Wiktoria Myjak z SP w Tuszowie Narodowym oraz Dominika Wieczerzak SP Malinie. Wyróżnienia przyznano Mai Skibie z SP w Maliniu, Damianowi Krępie, Wojciechowi Dydo z SP w Borkach Nizińskich.

Kategoria II - uczniowie klas IV-V
Nagrody otrzymali: Kacper Sowa, Bąk Mateusz z SP Malinie, Filip Łącz z SP w Tuszowie Nar. Wyróżnienia przyznano: Amelii Kasprzak, Klaudii Kasprzak z SP w Tuszowie Nar., Nikoli Drozd i Katarzynie Bik z SP Borkach Nizińskich.

Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII 
Nagrody otrzymały: Dorota Pogoda, Weronika Kołc  z SP w  Borkach Nizińskich Wyróżnienie przyznano: Jakubowi Sowie z  SP w Maliniu.

W kategorii POEZJA ŚPIEWANA
Kategoria I - uczniowie klas I-III 
Nagrody otrzymali: Weronika Graniczka z SP w Borkach Nizińskich, Zespół klasy II  z SP w Tuszowie Nar. w składzie: Nadia Babula, Milena Łącz, Emilia Kardyś, Oliwia Łącz, Zuzanna Urbańczyk i Julia Pazdro 

Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII 
Nagrody otrzymali: Maja Nowak, Patrycja Marmura z SP w Maliniu, Natalia Czachor z SP w Borkach Nizińskich, Jakub Stala z SP Tuszów Nar. 
Wyróżnienie przyznano: Amelii Wróbel, Karolowi Hyjkowi z SP Malinie, Arlecie Rokoszak z SP Borkach Nizińskich, Julii Gaj z SP Tuszów Nar., Olivii Harpule  z GOK Grochowe.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone