Zamknij
REKLAMA

26. Przegląd Szkolnych Zespołów Jasełkowych w Tuszowie Narodowym

11:52, 01.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbył się Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Jasełkowych "Hej! Kolęda, kolęda". 

Przegląd organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem to już tradycja bowiem odbywa się co roku w styczniu od 26 lat. Od roku 2018 pod honorowym patronatem wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza i Ks. Ryszarda Wilka Proboszcza Parafii pw. WNMP w Borkach Nizińskich. Podczas przeglądu zespoły prezentują wydarzenia religijne i historyczne związane z okresem Bożego Narodzenia. Natomiast komisja powołana przez organizatora  przyznaje uczniom nagrody indywidualne za odgrywane role, wyróżnienia zespołom oraz Grand Prix przeglądu dla najlepszego przedstawienia.

Podczas 26. przeglądu komisja w składzie: Ks. Ryszard Wilk Proboszcz Parafii w Borkach Nizińskich, Teresa Pluta emerytowany nauczyciel, Maria Zielińska emerytowany nauczyciel, kierując się następującymi kryteriami: interpretacja wydarzeń związanych z okresem Bożego Narodzenia, umiejętność połączenia tradycji z nowoczesnością, dobór strojów, rekwizytów, instrumentów muzycznych, gra aktorów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny, przyznała nagrody i wyróżnienia.

GRAND PRIX  26 Przeglądu Szkolnych Zespołów Jasełkowych a także Nagrodę w kwocie 500 zł. otrzymał zespół  z Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich przygotowany przez Elżbietę Cygan i Rozalię Plutę-Sowa. Ex aequo 4 wyróżnienia w kwocie po 300 zł. komisja przyznała dla zespołów z: SP w Czajkowej przygotowanego przez Wiesławę Mrozik, SP w Maliniu przygotowanego przez Małgorzate Maziarz, SP w Tuszowie Narodowym przygotowanego przez Lucynę Maziarz i Martę Ryniewicz oraz zespołowi z SP w Jaślanach przygotowanego przez Małgorzatatę Duszkiewicz.

Nagrody indywidualne za odrywane role przyznano: Bartłomiejowi Durdzie za rolę “Heroda”, Tomaszowi Kardysiowi za rolę  “Pasterza” z SP w Jaślanach, Emilii i Oliwii Sowa  z SP w Czajkowej za rolę  “Aniołków”, Łukaszowi Patynko za rolę “Pinokia” i Zuzannie Szczypta za rolę “Maryi” z SP w Borkach Nizińskich, Julii Gaj za śpiew i  Milenie Łącz za rolę “dziecka” z SP w Tuszowie Narodowym, Kacprowi  Sowie za rolę “Aniołka”, Mateuszowi Bąk za narrację, Dominikowi Szot za rolę “Diabełka”, Oliwierowi Galasowi za rolę “Heroda”, Gabrieli Arabasz z rolę “Śmierci” z SP w Maliniu.

Obecny podczas przeglądu Wójt tuszowskiej Gminy Andrzej Głaz pogratulował wszystkim występującym oraz dziękując opiekunom i nauczycielom za dbałość o przekazywanie tradycji Bożonarodzeniowych wyraził uznanie za perfekcyjne przygotowanie dzieci i młodzieży do występów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

wolny wolny

4 0

Mama w jury była to córuni pierwsze miejsce przyznała . 13:18, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pol Pol

1 0

Żenada żeby mama córki występ oceniała 17:21, 03.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone