Zamknij
REKLAMA

Patriotyczne śpiewanie w Radomyślu Wielkim

11:52, 29.11.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Piosenki o wymowie patriotycznej z różnych okresów naszej najnowszej historii zabrzmiały 23 listopada w Radomyślu Wielkim w ramach Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.

Konkurs zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Występy, których było w sumie 29, oceniało jury w składzie: przewodniczący Paweł Stanosz - instruktor muzyki SCKiB, Hiacynta Wójtowicz - muzyk, Leszek Jagoda - skarbnik gminy.

W gronie uczniów klas 4-5, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Mateusz Kulpa (SP Radomyśl Wielki). Drugie miejsce zajęła: Magdalena Cichoń (SP Zdziarzec), a trzecie Maria Krasoń (SP Radomyśl Wielki).

W drugiej kategorii uczniów z klas 6-7 najlepiej zaprezentowały się: ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewelina Dubiel (SP Partynia) i Ewa Kuciemba (SP Janowiec). Drugie miejsce zdobył Mateusz Maroń (SP Ruda), a trzecie Martyna Wyzga (SP Radomyśl Wielki). Wyróżnienia trafiły do Wiktorii Czop (SP Podborze), Sabiny Kizior (SP Dąbrówka Wisłocka) i Emilii Grzyb (SP Radomyśl Wielki). 

W kategorii klas 8 i gimnazjum zwyciężyła Gabriela Pisarczyk. Druga była Daria Pietras, a trzecia Wiktoria Cichoń (wszystkie GP Radomyśl Wielki). Wyróżnienia zdobyły Julia Chmiel (SP Zdziarzec) i Oliwia Studniarz (GP Radomyśl Wielki). 
Ponadto Leszek Jagoda wyróżnił Mateusza Maronia za najlepszą balladę w męskim wykonaniu, Ewę Kuciembę za najlepsze wykonanie piosenki marszowej i Emilię Grzyb za najlepsze wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem”. 

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Laureaci i wyróżnieni uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody książkowe i płyty z podkładami muzycznymi ufundowane przez SCKiB i Urząd Miejski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

zdziwiona zdziwiona

1 0

Mam pytanie do organizatorów i wykonawców tych spotkań ,a kiedyż będą patriotyczne sprzątania miasta/gminy, o naszym patriotyzmie mówi nasz stosunek do otoczenia [jaki mamy wokół siebie porządek] a nie udawanie jak za czasów rozbiorów . 09:02, 02.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone