Zamknij
REKLAMA

Wystawa tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej od 16 stycznia

12:49, 05.01.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu zaprasza na nową wystawę. W budynku przy ul. Kusocińskiego od 16 stycznia będzie można obejrzeć ekspozycję tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej. Otwarcie wystawy o godzinie 17:00.

Prezentowane na wystawie prace są przykładami poszukiwań z obszaru tkaniny artystycznej oraz fotografii, a także próbą połączenia obu mediów. Tkaniny, obiekty i fotografie pochodzą z różnych serii, ale na pewno łączy je jedno – powtórzenie i zwielokrotnienie. To prosty, a bardzo wymowny środek, który bardzo często artystka wykorzystuje.

Czasem mniej, czasem bardziej świadomie uznając, że w powtarzaniu, często nieidealnym, niedokładnym, tkwi duża siła. Powtórzenie bywa nieraz monotonne i męczące, ale jak twierdzi Joanna Graniczkowska – uspokajające. Najbardziej lubi momenty, kiedy coś nie wyjdzie, coś się zamaże, niedokładnie odbije. Stosuje takie techniki jak barwienie i odbarwianie tkanin, modrodruk i cyjanotypię.

Joanna Graniczkowska – ur. 1992 w Rzeszowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia). Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie).

Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%