Zamknij
REKLAMA

Ruszył Mielecki Festiwal Muzyczny. Zagrała Sinfonietta Cracovia [FOTO]

10:49, 12.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała zainaugurowała 24. Mielecki Festiwal Muzyczny fantastycznymi wykonaniami m.in. muzyki z filmów Andrzeja Wajdy. Na koncert złożyły się utwory: Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego, Andrzeja Korzyńskiego i Arnolda Schonberga.

24. Mielecki Festiwal Muzyczny zapowiada się filmowo nie tylko z racji inauguracyjnego koncertu. Wątki muzyki filmowej będą obecne podczas kilku innych koncertów, aby w finale Festiwalu wybrzmieć w całej krasie podczas koncertu „Polskie przeboje wielkiego ekranu” w wykonaniu Warsaw Impressione Orchestra.

[FOTORELACJA]8825[/FOTORELACJA]

Trzeba przyznać, że Sinfonietta Cracovia wysoko zawiesiła poprzeczkę dla pozostałych wykonawców 24. MFM. Zasługa w tym zarówno znakomitej, znanej melomanom na całym świecie orkiestry, poprowadzonej brawurowo przez Jurka Dybała, jak i świetnego skrzypka Macieja Lulka, który zachwycał w partiach solowych.

Publiczność miała okazję wysłuchać muzyki m.in. z takich filmów jak: „Ziemia Obiecana”, „Smuga cienia”, „Człowiek z żelaza” i „Człowiek z marmuru”.

Odbiorcy długą owacją podziękowali muzykom za dwugodzinny koncert, który poprowadzili: Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury oraz Piotr Wyzga, muzyk Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej.

[CGK]854[/CGK]

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%