Zamknij
REKLAMA

Pierwszy tak duży koncert w Wadowicach. „Tu bije muzyczne serce powiatu” [FOTO]

10:51, 12.09.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

W sobotni wieczór Wadowice Górne stały się kulturalną stolicą powiatu. Widowiskowy koncert, w trakcie którego widzowie usłyszeli najbardziej znane polskie utwory w wykonaniu absolwentów i artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierownictwem Anny Czenczek z towarzyszeniem bandu Tomasza Filipczaka, zgromadził tłumy mieszkańców.

- Nie po raz pierwszy przychodzi mi stanąć na scenie, ale po raz pierwszy przychodzi mi stanąć na takiej scenie w tym miejscu - powiedział nie kryjąc dumy z organizacji tak dużego wydarzenia muzycznego w Wadowicach Górnych wójt gminy Michał Deptuła.

- Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że kulturalne serce powiatu bije dzisiaj w Wadowicach Górnych. Tworzymy dobrą konkurencję dla Mieleckiego Festiwalu Muzycznego, który za miedzą odbywa się o tej samej godzinie - powiedział.

„Niebo z moich stron…” to koncert pełen wzruszeń. Kultowe przeboje, których słowa śpiewały i wciąż śpiewają tysiące osób zgromadzonych na koncertach.

[FOTORELACJA]8824[/FOTORELACJA]

Widzowie koncertu zorganizowanego na terenach zielonych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych usłyszeli melodie największych przebojów z repertuaru m.in. Anny German,  Czerwonych Gitar, Danuty Rinn, Miry Kubasińskiej, Anny Jantar, Kasi Sobczyk, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty czy Czesława Niemena.

Wydarzenie było wyjątkowym, autorskim projektem dr Anny Czenczek - według jej pomysłu i scenariusza. Do współpracy po raz kolejny zaprosiła znakomitego muzyka Tomasza Filipczaka, który dodał piosenkom ciekawych, świeżych brzmień. Wszystkie w nowych, autorskich aranżacjach.

- Muzyka jest doskonała, energetyczna, daje dużą dawkę optymizmu na te czekające nas niestety jesienne smuteczki - powiedziała Elżbieta Augustyn-Gruszka, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy wywiozą z tego koncertu wspaniałe wrażenia, wspaniałe doświadczenia, ponieważ po raz pierwszy na mapie kulturalnej naszej gminy taki koncert w tym miejscu. Bardzo się cieszę, że udało nam się stworzyć taki format i że mieszkańcy tak licznie zebrali się, aby posłuchać świetnej muzyki – dodawał wójt Michał Deptuła.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ByłamByłam

14 0

Naprawdę było świetnie. Pierwszy raz coś takiego i na takim poziomie obok mnie. Gratuluję. 11:20, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

11 0

Super koncert 👏 12:41, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wadowice szacun!Wadowice szacun!

12 0

Spoko miejscówka. Gratuluję, aż miło czytać takie info o mojej gminie😃 13:00, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LimonLimon

4 0

Nic dodać, nic ująć. Widać coś się dzieje 17:59, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mielec wstydMielec wstyd

2 0

Jak patrzę jakie ciekawe imprezy są w okolicach Mielca to wstyd mi że w Mielcu nic się nie dzieje. A już samo zorganizowanie dożynek powiatu online to już był szczyt głupoty. 19:50, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%