Zamknij
REKLAMA

Wrócili na scenę po 17 miesiącach. Zagrali Koncert Papieski w Jamach [FOTO]

13:21, 14.06.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Tarnowski Chór GOS.PL koncertował przy zabytkowej świątyni w Jamach, w gminie Wadowice Górne. Dla tej formacji był to pierwszy koncert po pandemicznej przerwie trwającej aż 17 miesięcy. Niepewna pogoda nie odstraszyła publiczności.

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

Niedzielne popołudnie w Jamach wypełniła muzyka gospel, w wykonaniu świetnie przygotowanego chóru z Tarnowa. Wójt gminy Wadowice Górne Michał Deptuła wraz miejscową parafią i gminnym ośrodkiem kultury przygotowały plenerowy Koncert Papieski.

Dla muzyków z Tarnowa był to powrót na estradę po przerwie pandemicznej, która liczyła aż 17 miesięcy. Chętnych do wysłuchania koncertu nie zabrakło - mimo niepewnej pogody i nadal obowiązujących zasad epidemicznych.

[FOTORELACJA]8655[/FOTORELACJA]

Tarnowski Chór GOS.PL powstał w 2003 roku, z inicjatywy tarnowskich muzyków: Bartłomieja Szułakiewicza, Tomasza i Moniki Stec oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri w Tarnowie, który stał się duchowym przewodnikiem chóru.

Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach - sopran, tenor, alt.  Chór Gos.pl wykonuje głównie muzykę określaną jako Contemporary Gospel - jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór GOS.PL mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej”. W kręgu repertuarowym znajdują się utwory rozpościerające się od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań do klasyki po szeroko rozumiany folklor.

Warstwę instrumentalną dla GOS.PL zapewniają uznani tarnowscy muzycy z wykorzystaniem piana, gitar i perkusji. 

- Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wspaniałej publiczności, która mimo niepewnej pogody zdecydowała się spędzić z nami to niedzielne popołudnie - przekazali chórzyści za pośrednictwem Facebooka. 
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Heheszka Heheszka

2 1

Papieski hahahahahhaajajhaha
Chyba pedofilski 22:48, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%