Zamknij
REKLAMA

Mieleckie kolędowanie za nami. Zobaczcie ten koncert!

15:32, 15.01.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowe Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców powiatu mieleckiego kolejną niespodziankę. Mimo stale istniejącego zakazu organizowania koncertów z udziałem publiczności, pracownicy SCK starają się w jedynej możliwej obecnie formie przekazu – online – przygotować choćby niektóre z cyklicznych wydarzeń, jakie od lat organizuje ta instytucja. Tym razem zapraszają na „Mieleckie kolędowanie”. Premiera koncertu odbyła się 16 stycznia.

Po koncercie kolęd w wykonaniu ZPiT „Rzeszowiacy”, sylwestrowym występie BIG Mielec Band oraz Koncercie Noworocznym Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Franciszka Wyzgi przyszła pora na „Mieleckie kolędowanie”.

To koncert kolęd w wykonaniu zespołów, chórów oraz solistów z Mielca i powiatu, w których jednorazowo brała udział największa liczba uczestników, jeśli porównać to z jakimkolwiek wydarzeniem muzycznym w całym roku.

ZOBACZCIE NAGRANIE

W tym roku koncert obejrzeć można będzie na kanale YouTube SCK i weźmie w nim udział pięć grup muzycznych działających przy Samorządowym Centrum Kultury oraz zespół z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu.

W koncercie wystąpią: kwartet smyczkowy PSM II stopnia w Mielcu (przygotowanie zespołu: Ryszard Kusek), Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus" SCK Mielec (kierownik zespołu: Tomasz Nowakowski), Chór Nauczycielski „Akord" ZNP i SCK w Mielcu (dyrygent: Grzegorz Oliwa), Mielecka Orkiestra Dęta SCK Mielec (dyrygent: Maciej Fijałkowski), Big Mielec Band SCK Mielec (dyrygent: Waldemar Ozga) oraz Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy" im. Janusza Mejzy (choreograf: Mariusz Bożek, chórmistrz: Maciej Fijałkowski, kapelmistrz: Sławomir Stan).

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Obywatel Obywatel

2 3

Koncert może i fajny, ale reżimu brak siedzą jak chcą, co to ma być, dlaczego jest zgoda na takie poluzowania.... 23:54, 17.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

camelleoncamelleon

3 0

Reżim to Ty chcesz wprowadzać wystraszony "Obywatelu". Wyluzuj 14:17, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%