Zamknij
REKLAMA

Artystyczny Dzień Chorych [FOTO]

18:51, 12.02.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Mieleccy seniorzy przygotowali koncert z okazji Światowego Dnia Chorego. Przyszło około sto osób.

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mielcu po raz pierwszy zorganizował koncert z okazji Światowego Dnia Chorego. Dedykowany był podopiecznym mieleckich stowarzyszeń opiekujących się chorymi i seniorami, ale też każdemu zainteresowanemu. Przygotowany został 11 lutego w auli Zespołu Szkół Technicznych.

Na scenie prezentowała się formacja taneczna Gracja, chór Echo, grupa teatralno-kabaretowa Senior-Show. Wystąpiła także gościnnie Yessica Motyl. Swoimi artystycznymi umiejętnościami mogli pochwalić się również Ewa Siembida, Anna Paprocka, Natalia Tabor i Czesław Bury.

Zebranych, około sto osób, powitała Anna Ćwięka z Urzędu Miejskiego, a słowa podziękowania za obecność i sceniczne prezentacje skierowała prezes Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Kwiatkowska.

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

elo elo

1 0

dziwnym trafem nie zamieszczono ani jednego zdjęcia z występu formacji tanecznej "Gracja" brawo panie fotografie. 09:43, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA