Zamknij
REKLAMA

Ten koncert to spełnienie marzenia Andrzeja Szęszoła [FOTO]

14:36, 09.12.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Koncert Andrzeja Szęszoła z towarzyszeniem zespołu i Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska odbył się w sobotni wieczór 8 grudnia w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

- Ten koncert jest ogromnie ważny z kilku powodów. Rok temu na tej scenie Domu Kultury Andrzej Szęszoł wystąpił ze składem muzyków, z którym aktualnie występuje, czyli córką Olgą, Jarkiem Dzieniem, Witkiem Góralem, Szczepanem Dembińskim i Radosławem Dembińskim. Po tym koncercie bardzo życzliwa Andrzejowi osoba zdradziła mi, że jego wielkim marzeniem jest zagrać koncert, w którym będzie towarzyszyła mu orkiestra – powiedziała Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Kruszyńska przypomniała, że na początku lat 80. w Mielcu działał Klub Twórców i Sympatyków Kultury Sęk, który był organizatorem Przeglądu o nagrodę Złotego Sęka. W grudniu 1982 r. wraz z zespołem Paradoks tę główną nagrodę zdobył właśnie Andrzej Szęszoł, a rok później pojechał na warsztaty artystyczne do Myślca koło Nowego Sącza. Podczas tych warsztatów spotkał się z wieloma artystami, którzy przyjechali tam z różnych stron Polski.

Od tego czasu, czyli ogólnopolskiego debiutu Andrzeja na scenie minęło 35 lat.

- Żeby móc spełnić marzenie Andrzeja Szęszoła i oddać ukłon 35 latom jego działalności, ale także Mieleckiemu Zagłębiu Piosenki, bo od tych lat zaczęła się dobra passa mieleckich artystów, potrzebowaliśmy wsparcia – powiedziała Joanna Kruszyńska. O to wsparcie SCK zwróciło się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu i dzięki zaangażowaniu dyrektora Ryszarda Kuska i członków orkiestry kameralnej udało się zrealizować ten fantastyczny muzyczny projekt.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone