Zamknij
REKLAMA

Rzeszowiacy mają 70 lat! Czas na imprezy urodzinowe

10:46, 01.07.2022 | PC
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsze dni lipca koniecznie należy zarezerwować na wydarzenia związane z jubileuszem 70-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Będą koncerty w plenerze, w sali widowiskowej Domu Kultury oraz wystawa urodzinowa. 

Lipcowy weekend z „Rzeszowiakami” rozpocznie się w piątek 1 lipca o godz. 18:00 koncertem „Przyszliśmy Rzeszowiacy” w parku za Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Kusocińskiego 7. Park za MBP decyzją Rady Miejskiej w Mielcu zyskał nazwę ZPiT „Rzeszowiacy”, a 1 lipca odsłonięta zostanie tablica okolicznościowa upamiętniająca nadanie parkowi miejskiemu imienia Zespołu. 

W sobotę, 2 lipca, o godz. 11.00 w kościele pw. MBNP odbędzie się jubileuszowa Msza Św. w intencji byłych i obecnych członków ZPiT „Rzeszowiacy", a o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK publiczność będzie miała okazję obejrzeć „Koncert Pokoleń” z udziałem ZPiT „Rzeszowiacy. Bilety na ten koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka od 24 czerwca  - dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna.

Na niedzielę, 3 lipca, o godz. 18:00, Rzeszowiacy zapraszają mielczan na Rynek Starego Mielca, na potańcówkę folkową z muzyką na żywo pt. „Zagrajcie mi sztajera…”.

Jubileuszowi towarzyszyć będzie także impreza towarzysząca - wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Ciury „Wykroje pamięci” – 1 lipca, godz. 17:00 w Galerii „ESCEK" Domu Kultury SCK.

Impreza ma patronat Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, a za organizację odpowiada Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz działający pod egidą SCK - Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy" im. Janusza Mejzy.

Portal hej.mielec.pl jest patronem medialnym jubileuszu Rzeszowiaków. 


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Zawisza 1Zawisza 1

1 1

Jestem JANUSZEM SOVIECKIM trollem . 15:42, 01.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%