Zamknij
REKLAMA

Sukces Patryka Jaszcza na ogólnopolskim festiwalu

17:05, 22.02.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W Lubelskim Centrum Kultury, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. W kategorii zespołów teatralnych zwyciężyła grupa „Foch” z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP w Tarnobrzegu, spektaklem  „Kopciuszek”. Wśród solistów najlepszy był Patryk Jaszcz z Mielca.

W kategorii solistów eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” zwyciężył Patryk Jaszcz. Reprezentant Nieformalnej Grupy Absolwentów PZPSW w Mielcu wykonał autorski utwór „Mielecki rapton”. 

Tworzenie własnej muzyki nie jest jedyną rzeczą, która wyróżnia Patryka. Dzięki niemu na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego usłyszymy hip-hop. Patryk trenuje też bowling, w którym odnosi spektakularne sukcesy.  Trzykrotnie zdobył złoty medal na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych  w Los Angeles. Ponadto  zdobył dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale podczas polskich edycji olimpiad.

– Patryk rapuje od zawsze – podkreśla Małgorzata Pazdro, nauczycielka Patryka. – W ten sposób łączy swoje dwie pasje. Po raz pierwszy przyszedł do mnie z tekstem właśnie po tym jak wygrał w Los Angeles i napisał o tym piosenkę. Początkowo byłam sceptyczna, ponieważ niewiele osób potrafi dobrze pisać, jednak kiedy mi to zarapował byłam pod ogromnym wrażeniem. Po tym nabrał pewności siebie, zaczął pisać więcej tekstów. Ma ogromny talent. Ostatnio zgłosiła się do niego miejscowa grupa literacka, która chciałaby, aby do nich dołączył. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMALodówki - zobacz na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone