Zamknij
REKLAMA

Mieleckie Euro-Eko Symbolem zrównoważonego rozwoju

22.49, 10.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21.31, 14.01.2023

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali czy spółdzielni zostali nagrodzeni wyróżnieniem Symbol 2022. Taką nagrodę odebrał również Radosław Swół – prezes mieleckiej spółki Euro-Eko.

Dziennikarze redakcji „Monitora Biznesu” - niezależnego dodatku do „Rzeczpospolitej”, „Monitora Rynkowego”- niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”, a także autorzy publikacji na łamach „Pulsu Biznesu” od 2011 roku prowadzą projekt Symbol - to ogólnopolski program medialny, w którym wyróżniają firmy, samorządy, uczelnie, instytuty naukowe, spółki komunalne i inne liczące się podmioty, które w swojej branży funkcjonują najlepiej, znacząco przyczyniają się do rozwoju Polski, a ich funkcjonowanie staje się wzorem do naśladowania – Symbolem.

Symbol wzmacnia wizerunek, pomaga zwrócić uwagę wśród potencjalnych odbiorców. Dzięki unikalnemu networkingowi umożliwia zdobywanie nowych kontaktów. Wspiera budowanie przewag, które pomagają laureatom umacniać pozycję w swoich branżach. Jest nagrodą za wysiłek, jaki codziennie podejmują firmy, instytucje, a przede wszystkim stojący za nimi ludzie, aby osiągać sukcesy i zdobywać najwyższe cele.

Wyróżnienia za 2022 rok zostały wręczone pod koniec roku, podczas specjalnej gali w zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach. Kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte cele zrównoważonego rozwoju pozwalają wyznaczać nowe cele i standardy w biznesie i życiu publicznym.

– Usłyszeliśmy przed chwilą wiele znakomitych przykładów działalności opartych na celach zrównoważonego rozwoju. Widać jak na dłoni, że codzienna praca, jaką państwo wykonują, jest niezwykle potrzebna, ważna i kluczowa dla wszystkich gałęzi funkcjonowania państwa i jego obywateli – mówił Jakub Lisiecki, dyrektor zarządzający PubliCity Media Group, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Pulsie Biznesu podczas galowego przemówienia.

W gronie nagrodzonych jest spółka Euro-Eko z Mielca, która specjalizuje się w produkcji paliwa alternatywnego RDF. Jej prezesem jest Radosław Swół. 

Euro-Eko zostało wyróżnione w kategorii Eko-Symbol. - To uhonorowanie ekologicznej działalności spółki, jej wkładu w ochronę środowiska naturalnego i społecznego zaangażowania – podkreśla prezes Swół. 

Galę prowadził dziennikarz TVP Marek Durmała, a otworzył ją panel dyskusyjny pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplauzu czy z myślą o przyszłości”, którego partnerem strategicznym był MPWiK S.A. we Wrocławiu. Tematem drugiego panelu dyskusyjnego podczas gali były „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju” 

Wieczór został zwieńczony uroczym koncertem Andrzeja Grabowskiego, znakomitego artysty, gwiazdy zarówno teatru, estrady, jak i szklanego ekranu, doskonale znanego z kreacji filmowych i serialowych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego RP, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%