Zamknij
REKLAMA

Fabryka Husqvarna w Mielcu nagrodzona w konkursie PIP

00.00, 19.11.2022 Artykuł promocyjny
• W środę 9 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.
• Konkurs ten przeznaczony jest dla tych pracodawców, którzy podejmują działania prewencyjne w zakresie BHP oraz doskonalą nieustannie swoje procesy produkcyjne w celu zapewnienia optymalnych i bezpiecznych warunków pracy.
• W konkursie po raz kolejny zwyciężyła fabryka Husqvarna w Mielcu, która tym razem okazała się bezkonkurencyjna w kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób.

Okolicznościową statuetkę z rąk Okręgowego Inspektora Pracy Kamila Kucaj odebrał Dyrektor Fabryki Husqvarna Poland o/ Mielec - Marek Krzempek. - Ze względu na trudny, sezonowy model produkcji kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo i higienę pracy w naszym zakładzie - mówi Marek Krzempek.

- Wszystkie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo pracy w naszej fabryce, a więc służby BHP, kierownicy, mistrzowie, brygadziści doskonale rozumieją korzyści płynące z tworzenia bezpiecznych, zbalansowanych stanowisk pracy - dodaje.

Starania firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy zostały już  dwukrotnie dostrzeżone przez Państwową Inspekcję Pracy i nagrodzone tytułem „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” w 2014 i 2019 r.

Fabryka Husqvarna w Mielcu jest obecnie jednym z największych pracodawców powiatu mieleckiego zatrudniając w szczycie sezonu produkcyjnego 990 osób. W ostatnich latach znacząco zwiększyła wolumen produkcyjny oraz zróżnicowała profil produkcji. Od 2021 roku fabryka, oprócz produktów na kołach produkuje również ręczne urządzenia do pielęgnacji zieleni takie jak podkaszarki, piły i dmuchawy.

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%