Zamknij
REKLAMA

Firma z Mielca skorzystała na pakiecie dla średnich miast

00:34, 02.03.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

W Polsce mamy 255 miast średniej wielkości. Niemal połowa z nich zagrożona jest utratą funkcji społeczno-gospodarczych. Do tych miejscowości skierowany jest Pakiet dla średnich miast, realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Pakiet pomaga mniejszym ośrodkom konkurować z dużymi miastami w pozyskiwaniu funduszy europejskich z krajowych programów operacyjnych oraz środków krajowych. Działa dwutorowo. Z jednej strony, wspiera samorządy w realizacji inwestycji publicznych, z drugiej zaś tworzy warunki dla rozwoju prywatnych inicjatyw.

Od początku realizacji Pakietu dla średnich miast ze wsparcia ze środków unijnych skorzystały już dziesiątki firm, samorządów, uczelni i organizacji pozarządowych.

- Dla przedsiębiorców inwestujących w średnich miastach przeznaczyliśmy do tej pory ponad 1 mld zł z krajowych programów Polska Wschodnia oraz Inteligentny Rozwój. Zaowocowało to wsparciem 40 projektów – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

W ramach Pakietu dla średnich miast z programu Polska Wschodnia w latach 2017-2018 podpisano 17 umów na łączną kwotę około 75 mln zł. Ze wsparcia skorzystały firmy działające m.in. w branży lotniczej, meblarskiej, budowlanej, spożywczej, produkcji opakowań, czy sprzętu AGD. Największą aktywnością wykazali się przedsiębiorcy z Podkarpacia. Realizowane jest już 7 projektów – w Jaśle, Stalowej Woli, Dębicy, Mielcu, Sanoku i Łańcucie.

Przykładem inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne jest projekt Yasa Motors Poland z Mielca. Dzięki dotacji z Programu Polska Wschodnia firma opracowała konstrukcję i wprowadziła do seryjnej produkcji nowy zawór hydrauliczny, wykorzystywany w samolotach – dużo trwalszy, lżejszy i mniejszy od dostępnych dotychczas na rynku.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HelmutHelmut

4 0

To Niemiec skorzystał, a nie Mielec. Mielec ma tyle wspólnego co nic. Może kilka czy kilkanaście osób ma pracę, a miasto parę złotych z PITu, jeżeli Ci pracownicy są zameldowani w Mielcu lub okolicach. Trzeba sobie uświadomić, że Mielec to tania siła robocza i nic poza tym. 21:10, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

więzieńwięzień

1 0

Mielec to miasto dla najtańszej siły roboczej, już Dębica, Sędziszów czy Głogów Młp o wiele lepiej płacą.

Skąd oni tylu ślepych niewolników za tak słabe pieniądze wynajdują???

A młodym to się już strasznie dziwie, nigdy bym w tym mieście nie został gdynym wrócił się 20 lat wstecz
21:43, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone